Registracija / Slaptažodis
Vardas:  
Slaptažodis:  
 
 
Navigacija
>Pradžia
>Apie mus
  »Istorija
  »Mūsų kraštiečiai
  »Knyga
>Bendruomenė
  »Istorija
  »Taryba
  »Planai
  »Renginiai 2011 metai
  »Renginiai 2012 metai
  »Renginiai 2013 metai
  »Renginiai 2014 metai
  »Renginiai 2015 metai
  »Renginiai 2016 metai
  »Veikla
  »2% parama
  »Bendruomenės daina
  »Projektai
  »Viešieji pirkimai
>Kultūros namai
  »Renginiai 2011 metai
  »Renginiai 2012 metai
  »Renginiai 2013 metai
  »Renginiai 2014 metai
  »Veikla
>Foto galerija
>Diskusijų forumas
>Kontaktai
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 96
Naujausias narys: Kolxoznik
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

Feliksas
06/06/2018 14:16
Sveikinu ir didziuojuosi savo zemieciai,kuriems patiketa priimti pirmojo Pasaulio pasvaliečių suvažiavimo dalyvius ir suorganizuoti jo uždaryma. Šaunuoliai!!! Gal jau laikas būtų Raubonis paskelbti Pa

regis
08/08/2016 12:50
gal tvarkykit vaiku centro diskotekas kiekviena diena muzika visu garsu paleista...

neziniuke
21/02/2016 10:57
Kodel ispjovet medzius prie letpjuves.

Rita
11/02/2016 19:35
Laba giminaiciai,Esu Rimos dukra Rita, mama sveika. Dede Henrikas mociute senelis mire.Kaip galetume pabendrauti

Pilietis
09/02/2016 11:00
Sveika Rita, atsimenam. Ten dar tebegyvena mano mociute. Rabasauskiene jai buvo dedina, o Rabasauskas - dede. Rima, Regina - pusseseres, Henrichas - pusbrolis

Rita
21/01/2016 16:55
laba mano mociute,dirbo ir gyveno karsykloj,tai buvo labai senai,gal kas atsimena Rabasauskus

stase
03/01/2013 08:35
sveiki gyvi ,kas gyvi bet kad matos kad jau neber cia gyvu .Pabuskit ir pasinaudoje internetu ,pasveikinkit vieni kitus ,jug tai daryti sitaip lengva

Lidija
12/11/2012 16:15
Visada elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi... Paprasti ir išmintingi žodžiai, bet kaip sunku jų laikytis.

Lankytojai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Projektas “Tradicinis amatų centro kūrimas”
Bendruomenė parengė paraišką ir šiuo metu įgyvendina projektą “Tradicinis amatų centro kūrimas”. Įgyvendinus projektą bus įkurtas amatų centras, kuriame bus galima susipažinti su vilnos apdirbimu, vilnos gaminiais, apžiūrėti malūno, karšyklos-verpyklos patalpas, technologinę įrangą, pamatyti čia vyksiančias edukacines programas.
Jau baigiamos tvarkyti karšyklos-verpyklos patalpos, suremontuotos mašinos, sutvarkyta elektros instaliacija. Nuolat tvarkoma ir prižiūrima malūno teritorija.Rugsėjo 12 dieną bus atidaromas Raubonių malūno amatų centras, Tatulos pakrantėse ir prie malūno vyks „Amatų festivalis – Vilnonės dienos“. Jo metu bus pristatomas naujasis amatų centras, vyks amatininkų mugė, bus demonstruojami amatai, vyks koncertas. Festivalio metu numatoma kraštiečių valanda - susitikimas, tad labai laukiami visi, kuriems brangus šis kraštas.

Projekto įgyvendinimo metu rauboniečiai mokėsi vilnos vėlimo paslapčių. Kelias dienas vyko praktiniai mokymai – veltinio vėlimas. Dalyviai susipažino su teorija: sužinojo apie avių veisles ir vilnos rūšis, jos paruošimo būdus bei savybes, apie veltinio gaminius ir kaip teisingai pasirinkti vilną rankdarbiams, kaip atskirti skirtingų tipų vilną, apskaičiuoti gaminiams reikalingą vilnos kiekį.
Vilną vėlė šlapiuoju būdu, muilo pagalba. Pradėjo nuo paties paprasčiausio plokštuminio dirbinio, vėlė gėles.Susipažinę su darbo technologija, ėmėsi tūrinių gaminių – viena grupė vėlė riešines, kita pradėjo šlepečių ruošinius. Darbas vyko sklandžiai ir entuziastingai, netrūko klausimų ir kūrybinio įkvėpimo.Laikas prabėgo labai greitai. Visi išmoko pasidaryti unikalių daiktų: sagių – gėlių, riešinių, muiliukų – kempinių ir netgi šlepečių. Šios patirties mokymų dalyviai stengsis neprarasti, toliau rinksis į kūrybinius užsiėmimus, kurs veltinio dirbinius ir juos pristatys amatų mugėje.
Raubonių kaimas nuo seno garsėjo vilnos karšykla-verpykla. Į ją savo avių vilną veždavo sukaršti ir suverpti ne tik aplinkinių kaimų gyventojai, bet ir tolimesnių kaimų ar kaimyninio rajono žmonės. Tikimės, kad įgyvendinus projektą į Raubonių karšyklą-verpyklą vėl sugrįš šio amato gerbėjai.

Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.