Registracija / Slaptažodis
Vardas:  
Slaptažodis:  
 
 
Navigacija
>Pradžia
>Apie mus
  »Istorija
  »Mūsų kraštiečiai
  »Knyga
>Bendruomenė
  »Istorija
  »Taryba
  »Planai
  »Renginiai 2011 metai
  »Renginiai 2012 metai
  »Renginiai 2013 metai
  »Renginiai 2014 metai
  »Renginiai 2015 metai
  »Renginiai 2016 metai
  »Veikla
  »2% parama
  »Bendruomenės daina
  »Projektai
  »Viešieji pirkimai
>Kultūros namai
  »Renginiai 2011 metai
  »Renginiai 2012 metai
  »Renginiai 2013 metai
  »Renginiai 2014 metai
  »Veikla
>Foto galerija
>Diskusijų forumas
>Kontaktai
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 96
Naujausias narys: Kolxoznik
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

Feliksas
06/06/2018 14:16
Sveikinu ir didziuojuosi savo zemieciai,kuriems patiketa priimti pirmojo Pasaulio pasvaliečių suvažiavimo dalyvius ir suorganizuoti jo uždaryma. Šaunuoliai!!! Gal jau laikas būtų Raubonis paskelbti Pa

regis
08/08/2016 12:50
gal tvarkykit vaiku centro diskotekas kiekviena diena muzika visu garsu paleista...

neziniuke
21/02/2016 10:57
Kodel ispjovet medzius prie letpjuves.

Rita
11/02/2016 19:35
Laba giminaiciai,Esu Rimos dukra Rita, mama sveika. Dede Henrikas mociute senelis mire.Kaip galetume pabendrauti

Pilietis
09/02/2016 11:00
Sveika Rita, atsimenam. Ten dar tebegyvena mano mociute. Rabasauskiene jai buvo dedina, o Rabasauskas - dede. Rima, Regina - pusseseres, Henrichas - pusbrolis

Rita
21/01/2016 16:55
laba mano mociute,dirbo ir gyveno karsykloj,tai buvo labai senai,gal kas atsimena Rabasauskus

stase
03/01/2013 08:35
sveiki gyvi ,kas gyvi bet kad matos kad jau neber cia gyvu .Pabuskit ir pasinaudoje internetu ,pasveikinkit vieni kitus ,jug tai daryti sitaip lengva

Lidija
12/11/2012 16:15
Visada elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi... Paprasti ir išmintingi žodžiai, bet kaip sunku jų laikytis.

Lankytojai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Amatų festivalis "Vilnonės dienos"
Sveikinimo ir padėkos žodį tarė Raubonių bendruomenės pirmininkė Gražina Paškevičienė:
- Palyginus per trumpą laiką mūsų bendruomenė padarė du neįtikėtinus dalykus, kurie atrodė neįgyvendinami. Per tris mėnesius antram gyvenimui prikėlė Raubonių vilnų karšyklą – verpyklą. O per mėnesį sutvarkė labai apleistą teritoriją, kuri šiandien yra mašinų stovėjimo aikštelė – pasidžiaugė ji.

Festivalio dalyvius pasveikino Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Užuotas,bei Saločių seniūnijos seniūnas Algimantas Mašalas, Pasvalio VVG pirmininkė Helena Simonaitienė, viešnia iš Norvegijos Inger Bekkevik, Pasvalio savivaldybės tarybos narys Alfonsas Pulokas ir jaunimo reikalų koordinatorė Vida Stokienė. Daugiausiai plojimų ir nuostabos šūksnių sulaukė verslininkas Rimas Želvys, padovanojęs festivalio organizatoriams avelę Pumą.

Taip jau sutapo, kad festivalio metu duris atvėrė ir Raubonių vandens malūne įsikūrusi vilnų karšykla – verpykla. Nuo šiol čia bus tradicinis amatų centras, kuriame bus demonstruojamas „Vilnos kelias“. Simbolinę juostelę perkirpo Pasvalio rajono savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Užuotas, Pasvalio VVG pirminikė Helena Simonaitienė, Saločių seniūnijos seniūnas Algimantas Mašalas ir viešnia iš Norvegijos Inger Bekkevik.Visi festivalio dalyviai norėjo savo akimis pamatyti atgijusį unikalų kultūros paveldo objektą. Visą dieną ūžė įrengimai, karšiantys vilną. Didžiausias karšyklos entuziastas Vaidotas Gikys kantriai ir išsamiai papasakojo apie kiekvieną mašiną bei vilnos apdirbimą.Čia pat, laiptų aikštelėje, buvo galima pažiūrėti filmą apie karšyklos atgimimo žingsnius. Buvo matyti, kokie pokyčiai įvyko per metus, kaip keitėsi ir gražėjo malūno aplinka, kaip gražėjo karšyklos patalpos ir vėl sublizgo mašinos.

Lankytojai galėjo susipažinti su įspūdinga Linos Bartašienės paroda „Tradicinės Pasvalio krašto pirštinės“, kurioje buvo pristatytos autentiškos mezgėjų ir jos pačios megztos pirštinės.Vaikams buvo smagiausia stebėti ir glostyti amatų kalvelėje gardeliuose besiganančias aveles. Jie susidomėję žiūrėjo kaip žirklėmis kerpama avelė.Drąsiausieji ir sumaniausieji festivalio dalyviai galėjo sudalyvauti vykusiose „Vilnonėse varžybose“.Festivalio metu vyko kraštiečių susitikimo valanda. Ją pradėjo Zita Ranonienė. Ji pasveikino visus susirinkusius, perskaitė savo eilėraštį, pasidžiaugė gražia švente ir atgimusiu senuoju kaimo simboliu – malūnu.
Kraštietė Banga Likpetrienė prisiminė, kaip ji atvyko į šį kraštą, kur praleido savo jaunystės metus, kaip jis tapo jai mielas ir brangus ir vis traukia sugrįžti.„Tikrasis raubonietis“, kaip pats save vadina Vilius Narbutas, prisiminė pirmuosius savo darbo metus Raubonių vilnų karšykloje – verpykloje. Iš Vilniaus atvykęs Feliksas Gumbelevičius sakė, kad iš kaimo išvyko 1954 metais, įstojo mokytis, sėkmingai baigė mokslus ir pasiliko gyventi sostinėje. Jis kasmet aplanko gimtąjį kaimą ir mato jame vykstančius pokyčius, o besinaudodamas internetu sužino visas Raubonių naujienas. Kraštiečius pasveikino ir seniūnas A. Mašalas.

Tęsiantis gražiai šventei originaliai rauboniečius pasveikino Puškonių bendruomenė – atvežė veltinio rūbų kolekciją „Nesibaigiančios paslaptys“, kurią sukūrė kartu su Joniškėlio I. Karpio paslaugų mokykla.Folkloro kolektyvų pasirodymą pradėjo „Pulkelis“ iš Panevėžio, vadovaujamas Linos ir Alberto Bartašių.Žemaičių krašto folklorą pristatė ansamblis „Alksna“ iš Mažeikių, vadovai Algirdas Vilkas ir Dainora Petrikienė.Su Vilniaus universiteto folkloro ansambliu „Ratilio“ (vad. Milda Ričkutė) keliavome po visus Lietuvos regionus, klausydami tarmiškų pasakojimų, dainų ir gėrėdamiesi šokiais.Vakare visus linksmino instrumentinio folkloro grupė „ByTikZyz“. Pagauti pašėlusios muzikos šokėjai negailėdami jėgų trypė iki devinto prakaito.Šis renginys nebūtų įvykęs be gausybės talkininkų. Tvarkant aikštelę ir malūno teritoriją mums padėjo būrys įvairaus amžiaus rauboniečių. Gaivinant karšyklą daugiausia prisidėjo Vaidotas Gikys, kuris neskaičiuodamas laiko dirbo visus tris mėnesius. Mašinas ir įrengimus remontavo raubonietis Danas Mažukna. Jam irgi teko nemažai paplušėti, nes senieji įrengimai buvo labai nusidėvėję, juos teko rimtai remontuoti. Amatų festivalis buvo finansuotas Lietuvos kultūros tarybos, prisidėjo Pasvalio rajono savivaldybė ir Raubonių kaimo bendruomenė. Organizuojant amatų festivalį daug ir nuoširdžiai padėjo Rūta ir Žygimantas Stonkai.
Esame dėkingi visiems mūsų rėmėjams: UAB „Indritus“, UAB „Deviro“, Audriui Švelnikui, Inger Bekkevik, Eivydui Vaškevičiui, ir visiems rauboniečiams, kurie prisidėjo lėšomis.
Dėkojame pagalbininkams: Saločių seniūnijai už žvyro atvežimą, pralaidos sutvarkymą, turėklus, stogelius ir pagalbą rengiantis festivaliui.
ŽŪB „Kiemeliai“ už techniką ir pagalbą tvarkant aikštelę.
Pasvalio kelių tarnybai už žvyrą.
UAB „R-vizija“ už kurą ir tepalus teritorijos tvarkymo darbams.
UAB „Saimeta“ už saldžias dovanas.
UAB „Grūdmalta“ už miltus.
Vidai Stokienei už virimo įrangą.
UAB "Valmita"už statybines medžiagas.
Ūkininkui D. Linkevičiui už paskolintą kepimo įrangą.
A. S. Baltaduoniams už lentas muziejui ir pagalbą tvarkant aikštelę.
B. P. Simsonams už pievos nušienavimą, sugrėbimą ir visokeriopą pagalbą.
V. Liegiui už teritorijos nušienavimą.
B. Juzėnui už aikštelės šlaitų nušienavimą.
E. Simsonui už pagalbą vežant krovinius.
E. Marcinkui už elektros darbus.
Kraštų ir Pajiešmenių bendruomenėms už palapinių paskolinimą ir sustatymą.
S. Kvedarauskienės įmonei „Tatulos vingiai“ už skanų maistą ir puikų aptarnavimą.
A. A. Jankauskams už vaišes svečiams.
A. Maračinskui už daržoves.
K. Kondrotienei ir L. Kliaubaitei už gėlių kompozicijas.
H. Juzėnui už aptvarėlį ir kitą pagalbą.
Ūkininkams V. D Matuzevičiams iš Pumpėnų už avienos troškinį.
V. A. Balčiūnams ir V. D Matuzevičiams už renginį pagyvinusias avytes.
V. Balčiūnienei ir R. Tirylienei už avies kirpimą.
Ačiū mūsų šaunioms gaspadinėms ir jų padėjėjams už keptą avį ir skanius virtinius.

Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.