Registracija / Slaptažodis
Vardas:  
Slaptažodis:  
 
 
Navigacija
>Pradžia
>Apie mus
  »Istorija
  »Mūsų kraštiečiai
  »Knyga
>Bendruomenė
  »Istorija
  »Taryba
  »Planai
  »Renginiai 2011 metai
  »Renginiai 2012 metai
  »Renginiai 2013 metai
  »Renginiai 2014 metai
  »Renginiai 2015 metai
  »Renginiai 2016 metai
  »Veikla
  »2% parama
  »Bendruomenės daina
  »Projektai
  »Viešieji pirkimai
>Kultūros namai
  »Renginiai 2011 metai
  »Renginiai 2012 metai
  »Renginiai 2013 metai
  »Renginiai 2014 metai
  »Veikla
>Foto galerija
>Diskusijų forumas
>Kontaktai
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 96
Naujausias narys: Kolxoznik
Prisijungti
Nario vardas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruokis

Pamiršai slaptažodį?
Paprašyk naujo
Šaukykla
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

Feliksas
06/06/2018 14:16
Sveikinu ir didziuojuosi savo zemieciai,kuriems patiketa priimti pirmojo Pasaulio pasvaliečių suvažiavimo dalyvius ir suorganizuoti jo uždaryma. Šaunuoliai!!! Gal jau laikas būtų Raubonis paskelbti Pa

regis
08/08/2016 12:50
gal tvarkykit vaiku centro diskotekas kiekviena diena muzika visu garsu paleista...

neziniuke
21/02/2016 10:57
Kodel ispjovet medzius prie letpjuves.

Rita
11/02/2016 19:35
Laba giminaiciai,Esu Rimos dukra Rita, mama sveika. Dede Henrikas mociute senelis mire.Kaip galetume pabendrauti

Pilietis
09/02/2016 11:00
Sveika Rita, atsimenam. Ten dar tebegyvena mano mociute. Rabasauskiene jai buvo dedina, o Rabasauskas - dede. Rima, Regina - pusseseres, Henrichas - pusbrolis

Rita
21/01/2016 16:55
laba mano mociute,dirbo ir gyveno karsykloj,tai buvo labai senai,gal kas atsimena Rabasauskus

stase
03/01/2013 08:35
sveiki gyvi ,kas gyvi bet kad matos kad jau neber cia gyvu .Pabuskit ir pasinaudoje internetu ,pasveikinkit vieni kitus ,jug tai daryti sitaip lengva

Lidija
12/11/2012 16:15
Visada elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi... Paprasti ir išmintingi žodžiai, bet kaip sunku jų laikytis.

Lankytojai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Renginiai

2011 metai


Padėkos vakaras

Baigias metai... Sustojam, atsisukam atgal ir matom, kiek daug dar liko nepadaryta... O laikas, kaip pro pirštus byrantis smėlis, - čia jo daug, o žiūrėk jau visai nėra... Metų sandūra – tinkamiausias laikas pastebėti mažus ir didelius darbus, ir už juos padėkoti. Kaip tik dabar sveriame darbus, sumanymus, svajones, o metų pabaiga – tinkamiausia padėkoti už širdies gerumą, padarytą gerą darbą. Tai padarėme jau tradicija tapusio padėkos vakaro „Senus išlydėkim, naujuosius sutikim...“ metu.Šiemet ant šventinės eglutės buvo ypatingai daug vokų su padėkomis.
Pirmoji padėka įteikta Eimantui Bartkevičiui už saugią ir gerą kaimynystę, padėjusiam gaisro metu.
Antroji – Saločių seniūnui Algimantui Mašalui, už visokeriopą pagalbą įkuriant vaikų ir jaunimo dienos centrą.
Trečioji – Danutei – Aleksandrai Jankauskienei už širdies gerumą, užuojautą, pagalbą, pastabumą savo kaimynams.Ketvirtoji padėka –Inger Bekkevik už rūpinimasį kaimo vaikais ir pagalbą įkuriant vaikų ir jaunimo dienos centrą.
Penktoji – Zitai Ranonienei už meilę žodžiui, meilę gyvenimui ir mūsų kaimui, kuri ji taip gražiai aprašė naujai išleistoje savo knygoje „Dar širdyje nesutema“.Šeštoji – Raubonių seniūnaitijos seniūnaitei Stasei Vaitiekūnienei už rūpestingai atliekamas savo pareigas.Septintoji padėka įteikta Vaidai Balčiūnienei už tai, kad negailėdama jėgų, savo laisvalaikį, gerus sumanymus ir darbus skiria puoselėti ir kurti gražesnę kaimo ateitį.Aštuntoji – Danguolei ir Jonui Ranoniams už tai, kad nesavanaudiškai rūpinasi kaimo grožiu, didelę visuomeninę teritoriją apsodino pušelėmis.Devintoji padėka įteikta visų naujausių receptų išbandytojai ir pristatytojai, pyragų karalienei – Albinai Gelažienei.Dešimtoji – Sonatai Simsonienei už tai, kad šiemet aktyviai įsiliejo į bendruomeninę veiklą.Vienuoliktoji padėka – už iniciatyvą ir ryžtą įteikta Vitalijai Baltaduonienei.
Dvyliktoji padėka – Vilmai Mikelinskienei, kuri padovanojo mūsų kaimo bibliotekai daugiausiai knygų – net 30 egz.
Tryliktoji padėka įteikta jaunuoliams Ernestui Simsonui ir Aidui Jasėnui, kad jie visur ir visada pirmi.Keturioliktoji – Ievutei Balčiūnaitei, kuri visada kaip skruzdelytė triūsia šalia suaugusių.Penkioliktoji padėka įteikta Annai Baltaduonienei už tai, kad aktyviai įsiliejo į bendruomeninę veiklą.Visiems buvo įteikti kaimo bendruomenės padėkos raštai ir atminimo dovanėlės. O po muzikinį kūrinį visiems skyrė Raubonių kultūros namų saviveiklininkai.

Saločių seniūnas A. Mašalas įteikė padėkas ir dovanas Raubonių seniūnaitei Stasei Vaitiekūnienei bei Raubonių kultūros namų darbuotojoms Gražinai Paškevičienei ir Lidijai Zagorskienei.
Vakarą vedė Irena Povilionienė, jai padėjo 2012 metų simbolis – drakoniukas (Silvija Balčiūnaitė). Drakoniuko kaukę jai padarė Raubonių vaiko dienos centro darbuotoja Kristina Kondrotienė.Vėliau vyko vakaronė. Visi smagiai praleido priešpaskutinį metų vakarą: šoko, dainavo, žaidė žaidimus, ėjo ratelius.

Popietė „Spalvingo rudens akordai"

Neįprastai šiltą paskutinio lapkričio sekmadienio popietę į kultūros namus rinkosi rauboniečiai. Čia vyko pagyvenusių žmonių popietė „Spalvingo rudens akordai“.

Į susirinkusius kreipėsi seniūnaitė Stasė Vaitiekūnienė. Pasveikinusi juos, ji perskaitė žodžius: „Su giliausia pagarba ir šilčiausiais jausmais sveikinu šios popietės dalyvius. Mes – vyresnioji karta, gyvenimą pažįstam ne iš knygų, pasakojimų ar padavimų. Mes jį išgyvename. Savo išmintį, patirtį ir tradicijas perdavėme savo vaikams ir anūkams.“

Kultūros namų saviveiklininkės parodė literatūrinę – muzikinę kompoziciją „Gyvenimo laiptai“, skirtą poetės Elenos Mezginaitės 70–čiui. Ji visiems patiko, popietės dalyviai negailėjo plojimų už eiles, dainomis virtusius eilėraščius, nuoširdų poetės biografijos pristatymą.

Koncertavo ir kultūros namų folkloro ansamblis, kuris šįkart padainavo daug gražių dainų, papasakojo linksmų istorijų.„Šiandien pirmasis advento sekmadienis. Juo prasideda susikaupimo ir didžiųjų metų švenčių – Kalėdų, laukimo metas. Todėl šią popietę lyg ir padalinome į dvi dalis: linksmesnę ir santūresnę. Pirmąja dalimi – koncertu, pabaigėme vieną laikotarpį, o antrąja – advento vainiko pynimu, pradėsime kitą.“ – kalbėjo kultūros namų administratorė Gražina Paškevičienė.

Ji pakvietė visus kartu nupinti stilizuotą advento vainiką. Jį pradėjome pinti nuo žvakės rato centre. Nuo jos nutiesėme norą bendrauti, būti kartu simbolizuojančius šilumos takelius į širdis. Kiekvieno takelio gale uždegėme mažą žiburėlį – drąsos, atleidimo, meilės, draugystės, padrąsinimo, paramos, supratimo.
Viltį ir šviesą simbolizuoja eglių šakelės, kurių įpynėme į vainiką. Jį papuošėme obuoliais – medžio vaisiais.Popietėje dalyvavo Saločių seniūnijos seniūnas Algimantas Mašalas ir seniūnijos socialinė darbuotoja Jolanta Aleknavičiūtė. Seniūnas pasidžiaugė šiuo renginiu, palinkėjo visiems gero ir gražaus pasibuvimo kartu.

Prie vaišių stalo visi minė mįsles, ieškojo atsakymų į įvairius klausimus, dainavo liaudies dainas.Nepastebimai atėjęs vakaras priminė, kad jau laikas į namus. Žmonės skirstėsi dėkodami už galimybę pabūti, pabendrauti, pažadėję dažniau susitikti.


Vasaros šventė


Nors nuo pat ryto dangumi slinko sunkūs, švininiai debesys, visgi lietus tradicinės vasaros šventės nesugadino. Joje susirinkę šurmuliavo ne vien rauboniečiai, bet ir iš aplinkinių kaimų, miestelių atvykę svečiai.

Šventę pradėjo kultūros namų administratorė Gražina Paškevičienė. Ji pasveikino susirinkusius į tradicinę vasaros šventę. Šventės dalyvius sveikino ir Saločių seniūnas Algimantas Mašalas.
Kadangi kaimo bendruomenė net aštuoneris metus organizavo gražiai tvarkomos aplinkos konkursą, kurio rezultatai visada paskelbiami vasaros šventės metu. O šiemet buvo surengta aplinkos apžiūra, kurios tikslas pastebėti ir paskatinti tuos žmones, kurie nė karto nebuvo pagirti ir apdovanoti. Išsamiai apie apžiūrą papasakojo G. Paškevičienė.
Bendruomenės tarybos sudaryta komisija dvi dienas vaikščiojo po kaimą, kruopščiai žvalgėsi kiemuose, grožėjosi mokėjimu kurti grožį, stebėjosi augalų gausybe bei įvairove. Vaikščiodamos po kaimą pastebėjome, kad gražių ir tvarkingų sodybų ir kiemų tik daugėja. O tų, kurie nespėjo ar nepanoro susitvarkyti likę tik vienetai, ir juos galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų.
Foto nuotraukų parodą apie aplinkos apžiūrą galima pamatyti bendruomenės centro foje. Ji bus eksponuojama iki pat rudens.
Nors konkurso ir nebuvo, buvo padėkota šiemet savo tvarkingumu išsiskyrusių sodybų šeimininkams – Irenai Poškuvienei, Vilmai ir Bronislovui Mikelinskams, Rimai ir Algirdui Gedaminskams, Aldonai Petronienei ir Vytautui Gasparavičiui. Norėta paskatinti juos ir ateityje taip pat gražiai tvarkytis ir puoselėti savo sodybų aplinką bei puošti kaimą.
Šventėje koncertavo Joniškėlio kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Ramunėlė“. Jos džiugino mus gražiomis, lyriškomis ir melodingomis dainomis.

Jaunimas jėgas mėgino tinklinio varžybose, stipruoliai kilnojo svarsčius.

Ypač daug norinčių buvo išbandyti akies taiklumą šaudymo iš pneumatinio šautuvo varžybose.

Vaikai dalyvavo smagiose estafetėse bei dviračių ir motorolerių lenktynėse.

Visi varžybų bei lenktynių nugalėtojai buvo apdovanoti.
Vakare vyko aukcionas, kuriame buvo galima įsigyti naudingų ir praktiškų daiktų. Bet labiausiai visus nudžiugino „Kelio į žvaigždes“ dalyvių Skaistės ir Valdo koncertas. Žiūrovai negailėjo plojimų, pritarė atlikėjų dainoms ir pasisėmė puikios nuotaikos.

Šventę tęsė smagi diskoteka.
Sutemus suliepsnojo šventinis laužas, dangų nutvieskė fejerverkai.
Šventė buvo graži ir įdomi. Ji nebūtų įvykusi be geranoriškų pagalbininkų triūso ir gausaus rėmėjų būrio.
Norime padėkoti pagrindiniams šventės rėmėjams: UAB „Indritus“ direktorei Vidai Varnaitei, žemės ūkio bendrovės „Mūša“ direktoriui Eivydui Vaškevičiui.
Rėmėjams: žemės ūkio bendrovės „Draugystė“ direktoriui Juozui Jarašiūnui, degalinei „Neste oil“, Sonatai ir Darijui Simsonams, ūkininkams: Pranciškai ir Antanui Ranoniams, Stasei ir Antanui Gabriūnams, Genovaitei ir Leonui Mažuknoms, Kęstučiui Padkauskui, Jolantai ir Vydui Gabriūnams, Danutei ir Petrui Uzėloms. Ryškiaspalvius fejerverkus padovanojo Vaida ir Kazimieras Balčiūnai. Ačiū ir šventės rėmėjams, kurie nenorėjo būti įvardinti.
Už visokeriopą pagalbą ruošiantis šventei dėkojame seniūnui Algimantui Mašalui ir seniūnijos darbininkams vadovavusiam Audriui Grigui.

Rasos šventė


Į šimtamečių ąžuolų ir liepų prieglobstyje stūksantį Ąžuolpamūšės piliakalnį, pasigrožėti gamta ir išlydėti pačią trumpiausią ir stebuklingiausią – Rasos naktį, rinkosi aukštaitiškų tradicijų mylėtojai.

Įžengę pro dailiai apipintus vartus galėjo apsišlakstyti tyru vandeniu, kuris tą dieną turėjo galių suteikti sveikatos, apsaugoti nuo ligų.

Merginos ir moterys išskubėjo į laukus rinkti žolynų – kupoliauti, nes tikima, kad tąvakar surinkti augalai turi magišką galią: gydo įvairiausias ligas, atneša laimę, išburia ateitį. Tuoj pripynė gražiausių vainikų, puošėsi jais ir būrėsi, metė juos per galvą į kupolės medį, kad sužinotų po kiek metų ištekės.
Nespėjome pastebėti kaip saulutė pakrypo vakarop, ją palydėjome ir pagerbėme dainomis. Norėjome padėkoti už šilumą, kuri atgaivino, papuošė žiedais ir vaisiais žemę.
Kad būtų kuo daugiau šviesos ir nepultų piktosios dvasios, vainikais apvainikuoti Jonai uždegė laužą, kurio ugnis turi nepaprastą galybę – apsaugo nuo nelaimių, atneša sveikatą ir santarvę.


O jaunimas, skambant gitarų garsams, šiuolaikiškai palydėjo saulę – paleido dangaus žibintus.

Visą laiką netilo dainos, skambėjo muzika, linksmų liaudiškų šokių sukūry sukosi ir seni ir jauni.

Vakaro prieblandoje upe plaukė vainikai. Nei vienas neskendo, tik kai kurie upės tėkmėje susitikę, ramiai nuskubėjo į tolį. Bus geri ir sėkmingi metai, gal ir meilė į jaunų širdis pasibels...

Ši Jono naktis buvo šilta, graži ir rami, ne be reikalo šią naktį ir papartis žydi...


Edukacinė popietė


Karštą birželio 8-osios popietę į Raubonių kultūros namus rinkosi etnokultūros mylėtojai. Čia vyko edukacinė popietė „Aukštaitiški tradiciniai muzikos instrumentai, muzikavimas, šokiai”.

Pasvalio kultūros centro autobusu atvyko Valakėlių vaikų folkloro ansamblis su savo vadovais Albertu ir Lina Bartašiais.
Kultūros namų scena greit buvo nustatyta įvairiausiais muzikos instrumentais. A. Bartašius išrikiavo eilę dumplinių instrumentų: dvi skirtingas armonikas, bandoniją. Po keletą kanklių, ragų, skudučių, dambrelių, besetlę, švilpą, Labanoro dūdą ir dar daug, daug kitų tradicinių muzikos instrumentų. Apie kiekvieną jų, pradėdamas nuo ūžlio, muzikos instrumentų meistras išsamiai papasakojo: kaip vadinasi, iš ko pagamintas, kokius garsus galima išgauti ir t.t.

Susirinkusieji labai įdėmiai klausėsi pasakojimo, domėjosi instrumentų gaminimu, norėjo kuo daugiau sužinoti.
Kartu atvykę Valakėlių vaikų folkloro ansamblio dalyviai pagrojo tradiciniais muzikos instrumentais, pakvietė kartu pašokti aukštaitiškų šokių.

Buvo galima patiems pabandyti pasigaminti skudučius bei šiaudo birbynę ir jais pagroti. Tą noriai darė ir maži ir dideli.


Popietės dalyviai turiningai ir smagiai praleido laiką, mažesnieji sužinojo, o vyresnieji prisiminė pirmasias savo vaikystės muzikavimo pamokas.


„Pavasarėlis linksmas atėjo”

Gegužės 23 dieną, Pasvalio smegduobių parke vyko vaikų folkloro šventė „Pavasarėlis linksmas atėjo”. Joje dalyvavo ir Raubonių kultūros namų vaikų folkloro ansamblis, vadovaujamas Lidijos Zagorskienės.

Šventę vedė Pasvalio kultūros centro entokultūros specialistė Daiva Adamkavičienė. Joje dalyvavo 8 vaikų folkloro ansambliai. Visus pasveikino Pasvalio švietimo skyriaus vedėjas Kazys Polekas ir skyriaus vyriausioji specialistė Vida Stokienė.
Rauboniečiai padainavo kelias mūsų krašto dainas, skudučiais pagrojo sutartinę, sušoko linksmą šokį ir ratelį bei papasakojo sakmę.

Renginio pabaigoje organizatoriai kiekvienam kolektyvui įteikė padėkos raštus ir saldžias dovanėles.
Vaikai džiaugėsi galėję dalyvauti tokioje šventėje, nes ne tik patys pasirodė, bet ir kitus pamatė, susitiko draugus. Diena pasitaikė graži ir šilta, todėl šventė buvo puiki, kaip ir vaikų nuotaika.

Užgavėnės


Nors šiemet Užgavėnės vėlyvos ir sutapo su Kovo 8-ąja, Tarptautine moters diena, bet švęsti Užgavėnių Raubonių kaimo parke susirinko nemažai dalyvių. Senų ir jaunų, suaugusių ir vaikų.

Linksmiausia atrakcija buvo pasivažinėjimas arklio traukiamu vežimu, kuri važnyčiojo Deimantas Miliauskas. Pilnas vežimas, prisėdęs persirengėlių, lėkė kaimo gatvėmis, linksmais muzikos akordais ir skambiomis dainomis visus kviesdami sutikti pavasarį.
Kol kaimo bendruomenės šeimininkės virė šiupinį,

visi žaidė, dalyvavo atrakcionuose, linksmose rungtyse. Liepsnojo šventės laužas, prie jo sukosi užgavėnių kaukės.

Jų tarpe buvo žydelis, bandęs derėtis ir siūlęs savo prekes, daktarė – gydžiusi nuo visų sielos ligų, čigonėlė, pasipuošusi gražiais blizgančiais apdarais. Buvo daug žvėrelių: kiškutis, briedis, stirnaitė. Neapseita be baubų, velnių ir visokių kitokių mistinių būtybių.

Kaukės gražiai prisistatė ir buvo apdovanotos suvenyrais.
Ratelius ir tradicinius liaudies šokius šoko visi renginio dalyviai. Žiemos varyti susirinkę rauboniečiai buvo linksmai nusiteikę: galynėjosi tarpusavyje, voliojosi sniege, traukė virvę, čiuožė slidėmis, važinėjosi rogutėmis. Išradingasis Lašininis (Birutė Simsonienė) visą laiką rungtyniavo su nenustygstančiu Kanapiniu (Darius Meškinis), kuris nugalės. Jei Lašininis – tada žiema dar nesitrauks, jei Kanapinis – žiema bus priversta išeiti ir užleisti vietą pavasariui.

Nugalėjo Kanapinis ir į laužą buvo linksmai palydėtas Gavėnas, ateinančių septynių savaičių pasninko – Gavėnios simbolis. Šiuo sudeginimu artėja mėsiedo galas ir gavėnios pradžia.

"Žiema, žiema, bėk iš kiemo…” taip žiema buvo išprašyta lauk. Ji jau greitai užleis vietą pavasariui – ilgai lauktam mielam svečiui.

Tramtatulis


Vasario 24 dieną, Pasvalio kultūros centre vyko vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“ rajoninis turas.

Vasario 24 dieną, Pasvalio kultūros centre vyko vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis“ rajoninis turas, kuriame dalyvavo Raubonių kultūros namų jaunieji atlikėjai: Vaidas Balčiūnas, Lukas Simsonas ir Indrė Balčiūnaitė. Vaikai atliko dainuojamą ir pasakojamą savo krašto tautosaką.
Lukas Simsonas padainavo dainas „Vieversėlis unt dirvona“ ir „Ainu par lauko“.

Vaidas Balčiūnas padainavo – „Lygio lanko“ ir „Starkai Jonai.“

Indrė Balčiūnaitė papasakojo sakmę „Margojo dagilėlio plunksnos“ ir pasaką „Aludaris žvirblis“.Valstybės dienos minėjimas


Popietę pradėjo bibliotekininkė Lolita Baranauskienė, išsamiai papasakojusi apie vasario 16-ąją, kuo svarbi ir įsimintina Lietuvai ši data.

Gražią programėlę apie Tėvynę parodė mažieji rauboniečiai.

Po to smagią viktoriną „Ką žinau apie Lietuvą“ pravedė kultūros namų administratorė Gražina Paškevičienė. Dvi komandos atsakinėjo į klausimus, atliko praktines užduotis, dainavo dainas, kūrė ketureilius su duotais žodžiais.

Apdovanoti saldžiais prizais vaikai išskubėjo į biblioteką, kurioje vyko virtualioji viktorina „Lietuvos Nepriklausomybės įvykiai ir žmonės“.

„Dega laisvės liepsna“


Sausio 13 dieną Raubonių kultūros namuose įvyko literatūrinė – muzikinė kompozicija „Dega laisvės liepsna“, skirta Laisvės gynėjų dienai paminėti.

Renginį pradėjo Gražina Paškevičienė. Ji priminė, kaip prieš 20 metų vienybės jausmo ir laisvės troškimo suvienyti mūsų šalies žmonės apgynė valstybės nepriklausomybę ir atsilaikė prieš bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Ji pakvietė žuvusius pagerbti tylos minute. Laisvės gynėjų dienos atminimui visi sugiedojo Tautišką giesmę. Renginyje dalyvavo Saločių seniūnas Algimantas Mašalas. Jis sakė, kad daugelis susirinkusiųjų prisimena tos dienos įvykius, tačiau mūsų jaunoji karta, vaikai ir jaunimas, apie tragiškuosius sausio įvykius turi sužinoti iš mūsų. Seniūnas pasidžiaugė, kad renginyje dalyvavusiems vaikams tai bus gera tautiškumo ir pilietiškumo pamoka. Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos direktorės pavaduotoja Zita Baltrūšiūnienė, bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Irena Povilionienė, Raubonių bibliotekininkė Lolita Baranauskienė ir kaimo seniūnaitė Stasė Vaitiekūnienė priminė 14 žuvusiųjų pavardes, perskaitė trumpas jų gyvenimo istorijas ir uždegė po atminimo žvakelę prie nuotraukų išsirikiavusių scenos priekyje. Raubonių folkloro ansamblio „Tatula“ dainininkai padainavo liaudies dainų karine – istorine tematika, kurios Laisvės gynėjų dienos fone skambėjo labai jautriai ir lyriškai. Daugelis klausantis dainų ir skaitovių nubraukė nuriedėjusią ašarą.

G. Paškevičienė pakvietė pasidalinti prisiminimais Lidiją Zagorskienę, Vytautą Ratniką ir Eugeniją Navikienę, tą dieną budėjusius Vilniuje. Jie prisiminė ten tvyrojusią rimtį, susikaupimą, susirinkusių prie perlamento vieningumą. Nors ir tvyrojo įtampa, žmonės neskubėjo skirstytis. L. Zagorskienė pasakojo kaip šildydamiesi prie laužų visi dainavo dainas, giedojo giesmes. E. Navikienė prisiminė kaip aplinkui vis sukiojosi tankai, vienas net pajudėjo minios link, nors ir buvę baisu, bet žmonės niekur nesitraukė. Ji prisiminė kaip vienas kartu buvęs žmogus pasakė: „nebijokit, alkanų žvėrių neerzinti ir nemaitinti, būkim vieningi.“ Salėje veikė spausdinių paroda „Tautos kančios ir prisikėlimo naktis“, kurią parengė L. Baranauskienė.

Tą pačią dieną rauboniečiai dalyvavo ir Laisvės gynėjų dienos renginyje Pasvalio mieste. Gatvės parodą „Sausio barikados: anuomet ir dabar“ surengė Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka. Gatvės parodos lankytojus dainomis pasitiko Raubonių folkloro ansamblis, žodį tarė parodos sumanytoja Vitalija Kazilionytė.

Ekspozijos tęsinį buvo galima apžiūrėti bibliotekos Parodų salėje. Užsukę į biblioteką parodos lankytojai buvo kviečiami išgerti puodelį karštos arbatos, pasiklausyti Raubonių dainininkų atliekamų dainų, pasižiūrėti virtualios Sausio 13-ąją žuvusio Tito Masiulio fotografijų parodos „Laisvės ir kalnų šauksmas“.

2010 metaiPadėkos vakaras

Metų sandūroje sveriame darbus, sumanymus, svajones, o jų pabaiga – tai metas, kai norime padėkoti už širdies gerumą, už šiais metais padarytus gerus darbus. Priešpaskutinį metų vakarą rauboniečiai rinkosi į kultūros namus, kur vyko padėkos vakaras.

Vakarą pradėjo Gražina Paškevičienė dėkodama visiems, kurie buvo šalia ir dalinosi viskuo: kantriai nepaniekindami kasdienybės ir nereikalaudami nieko atgal. Šiandien trumpam stabtelėkime ir palydėkime senuosius retro žingsniu. Šį vakarą Jums skambės romansai, tai dainos iš širdies gelmių, jausmingos, išgyventos, pasakojančios apie meilę. Tad pabūkime šiltai ir jaukiai – taip, kaip su pačiais geriausiais draugais. – kvietė ji.

Gražia, lyriška daina visus pasveikino moterų ansamblis.

Vakaro vedėja Irena Povilionienė kartu su 2011 metų simboliu kiškiu – Ieva Balčiūnaite, nuo šventinės eglutės nukabino vokus su padėkomis.

Buvo padėkota:
Stasei Vaitiekūnienei už aktyvų naudojimasi naujausiomis technologijomis ir kaimo reklamavimą virtualiojoje erdvėje.
Nijolei Navickienei už šaunią iniciatyvą ir gražų renginį bei moterų užimtumo kaime didinimą.
Birutei Simsonienei už įdėjų gausą ir norą pagražinti kaimą. Už gražią bičiulystę su norvegais, kurią džiaugiasi visa kaimo bendruomenė.
Reginai Tirylienei už bendruomenės veiklos didinimą ir naujų iniciatyvų populiarinimą.
Vaidai Balčiūnienei už bendruomenės veiklos didinimą ir naujas įdėjas bei aktyvią pagalbą organizuojant renginius.
Dariui Meškiniui už tradicijos tęsimą be jokio paraginimo – ryškias Kalėdines šviesas.
Zitai Ranonienei ir Emilijai Jasilionienei už gražių akimirkų įamžinimą ir pasidalinimą su visais – nuolatines fotonuotraukų parodas.
Seniūnui Algimantui Mašalui už visokeriopą pagalbą, palaikymą ir supratimą.

Jiems skambėjo romansai, kuriuos atliko kultūros namų saviveiklininkai, kuriems vadovauja Lidija Zagorskienė.
Kaimo bibliotekos vedėja Liolita Baranauskienė įteikė padėką Birutei Simsonienei už dalyvavimą akcijoje Afganistano vaikams „Geros širdys – šiltos kojos“. Ji taip pat padėkojo kaimo bendruomenei už „Lietuvos ryto“ prenumeratą 2010 metams. Seniūnaitė S. Vaitiekūnienė padėkojo kultūros darbuotojoms ir įteikė po puokštę rožių ir įrėmintas nuotraukas. O jos padėkojo visiems saviveiklininkams bei nuolatiniams pagalbininkams: Henrikui Juzėnui, Sigitui Baltaduoniui ir Annai Baltaduonienei.
Koncerto pabaigoje skambėjo daina, kurią dainavo visi vakaro dalyviai.
Vakaras tęsėsi linksma vakarone su skambiomis dainomis, smagiais žaidimais ir liaudiškais šokiais.


Vakaronė, skirta p[agyvenusių žmonių dienai paminėti

Spalio 22 dieną, kaimo senjorai buvo pakviesti į vakaronę, skirtą tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti.
Vakaronę pradėjo kaimo bendruomenės tarybos narė Birutė Simsonienė. Ji pasveikino susirinkusius, palinkėjo dažniau išeiti iš namų, neužsidaryti vieniems, o bendrauti su kaimynais, draugais. Vakaronės dalyvius pasveikino ir Saločių seniūnas Algimantas Mašalas. Jis pasidžiaugė aktyviais vyresniais rauboniečiais dalyvaujančiais folkloro ansamblio veikloje ir humoro grupėje. Jis linkėjo ir kitiems pasekti jų pavyzdžiu. Seniūnas palinkėjo gražios vakaronės ir malonaus pabendravimo.
Poeto Pauliaus Širvio 90-mečiui paminėti buvo skirta literatūrinė-muzikinė kompozicija „Ir nusinešė saulę miškai“.
Susirinkusiems įdomią paskaitą „Sveikata – mūsų proto ir jausmų vienybė“, paskaitė docentė Genovaitė Jasaitienė. Ji visiems palinkėjo teigiamų emocijų ir minčių bei pasakė, kad žmogus yra visada jaunas, nesvarbu kiek jam metų. G. Jusaitienė taip pat pasidalino savo kelionės po Izraelį įspūdžiais.
Vakaronės dalyvius linksmino humoro grupė „Kaimo keistuolės“. Moterys savo pasirodymu pradžiugino renginio dalyvius.

Išvyka į Krekenavą

Pirmąjį žiemos penktadienį Raubonių kultūros namų folkloro ansamblis „Tatula“ dalyvavo advento vakare Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centre. Vakarą organizavo Panevėžio miesto folkloro ansamblio „Raskila“ ir Krekenavos folkloro ansamblio „Lokauša“ vadovė Lina Vilienė. Renginyje dalyvavo ir abu L. Vilienės kolektyvai.

Panevėžiečiai gražiai pristatė senasias Kūčių vakaro tradicijas ir papročius. Pirmiausia stalą užtiesė balta staltiese, po kuria paklojo šieno.
Pastatė kryželį. Ant savo ir kitų folkloro ansamblių stalų pastatė po degančią žvakę, įstatytą į stiklinę su grūdais. Linkėdami skalsos ir darnos visus pavaišino namine duona.
„Raskilos“ moterys paruošė tradicinių Kūčių valgių: šližikų, miešimo, spirgės iš kanapių ir kitų. Vaišino aguonpieniu, kisieliumi, duona su medum.

Vakaro vedėja L. Vilienė išsamiai papasakojo apie adventą, senojo Lietuvos kaimo tradicijas. „Lokaušos“ ansamblio dainininkės padainavo gražių liaudies dainų. Rauboniečiai taip pat dainavo dainas, ėjo ratelius, šoko liaudies šokius, papasakojo nutikimą apie velnio pinigus.


O „Raskila“ pristatė advento laikotarpio dainas, ratelius, to meto tautosaką. Vakaro dalyviai prisiminė savo krašto Kūčių ir Kalėdų tradicijas, burtus. Ateitį spėjo traukdami šieną iš po staltiesės.

Vakaras neprailgo, nes visi drauge žaidė žaidimus, ėjo ratelius, dainavo dainas. Dėkodama už dalyvavimą, vakaro vedėja folkloro ansambliams įteikė po puošnią kojinę dovanoms.

Visi gražiai atsisveikinę išsiskirstė į namus.


„Susiedo seklyčioj“

Spalio 24 dieną, Pasvalyje vyko muzikantų ir pasakotojų susiėjimas „Susiedo seklyčioj“, kuriame ne tik linksmai praleidome laiką, bet išgirdome šmaikščių pasakojimų, pasiklausėme įvairiais liaudies instrumentais grojančių muzikantų. Jame dalyvavo ir raubonietės: pasakotojos Regina Tirylienė ir Monika Skapienė, bei muzikantė Lidija Zagorskienė. Regina ir Monika papasakojo linksmus nutikimus, o Lidija pagrojo armonika.


Joninių šventė „ Pasitikėm Jono“

Raubonių folkloro ansamblis „ Tatula“ dalyvavo Pasvalyje, Smegduobių parke vykusioje Joninių šventėje „ Pasitikėm Jono“.
Rauboniečiai koncertavo, kūrė smagią šventinę nuotaiką, linksminosi ir linksmino kitus.Sutartinių šventė „ Trijula sesula“

Vieną balandžio sekmadienio popietę Pasvalio teatro klėtyje skambėjo sutartinės. Čia buvo susirinkusios penktosios Aukštaitijos regiono sutartinių giedotojų šventės „ Trijula sesula“ dalyviai.
Šventės vedėja Raubonių kultūros namų administratorė G. Paškevičienė papasakojo apie senovėje sutartinėmis apgiedotus įvairius darbus, vestuves, šventes.
Pasibaigus festivaliui visus į kiemą pakvietė Raubonių folkloro ansamblis „ Tatula“. Jie padainavo daug lietuvių liaudies dainų, sušoko smagių šokių ir ratelių.Rajoninė vaikų folkloro šventė „ Pavasarėlis linksmas atėjo“

Pasvalio Smegduobių parke turėjusią vykti rajono vaikų fokloro šventę išgąsdino lietus. Todėl šventė persikėlė į kultūros namų diskotekų salę. Šiemet pasirodė devyni kolektyvai, jų tarpe ir Raubonių vaikų folkloro ansamblis su nauja programa „ Jurginės – piemenėlių šventė“.Folkloro festivalis „ Kukuoj raiba gegutėla“


Raubonių folkloro ansamblis „ Tatula“ dalyvavo Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje vykusiame folkloro festivalyje „ Kukuoj raiba gegutėla“. Rauboniečiai papasakojo apie savo krašto tradicijas, padainavo, pašoko smagių šokių, paporino linksmų nutikimų.Rudens lygiadienis


Saulė yra raktų nuo Žemės saugotoja. Per rudens lygiadienį išeidama žiemoti Saulė užrakina Žemę, o raktus atiduoda išskrendantiems į pietus, į vasaros karalystę paukščiams. Pavasarį paukščiai sugrįš ,grąžins raktus, ir Saulė vėl atrakins Žemę...

Rauboniečiai susirinko į popietę palydėti saulutę rudens keliu. Dainavo dainas, šoko šokius ir linksminosi kartu su Raubonių vaikų folkloro ansambliu. Smagu buvo žaisti ratelius, kurių daug žinojo Gražina Paškevičienė, dalyvauti atrakcionuose, kuriuos organizavo bibliotekos vedėja Liolita Baranauskienė. Na, o šokiams grojo Raubonių kultūros namų meno vadovė Lidija Zagorskienė ir jaunasis muzikantas Lukas Simsonas.

Parką papuošė Birutės Simsonienės, Emilijos Jasilionienės ir Birutės Ginaitienės jurginų žiedai. Tikrai ne vienas praeivis sustojo pasigrožėti spalvingų, ryškių, įvairiaspalvių žiedų gausybe, kurių buvo net trisdešimt rūšių.Šventėje dalyvavo Saločių seniūnijos seniūnas Algimantas Mašalas. Jis uždegė šventės laužą ir šiaudines kompozicijas. Šiaudinis ožys simbolizavo rudens lygiadienio „auką",

o ratas – amžiną judėjimą, saulės kelią.Pasivaišinę ant laužo virtu plovu su gera nuotaika visi išskubėjo namo, o vakaro sutemose dar ilgai žybsėjo žvakelės įžiebtos moliūgėlių nameliuose.
Vasaros šventė


Gražų liepos šeštadienį rauboniečiai rinkosi į tradicinę vasaros šventę.Pirmiausia pasidžiaugta perkeltomis ir atnaujintomis medžio skulptūromis, kurios gražiai papuošė kaimą. Padėkota visiems prisidėjusiems prie šio didelio darbo.
Vėliau paskelbti gražiausiai tvarkomos aplinkos konkurso rezultatai.
Apdovanojimus gražiausių sodybų šeimininkams įteikė Saločių seniūno pavaduotoja Zita Šimaitienė ir kaimo bendruomenės pirmininkas Petras Uzėla. Už daug metų pavyzdingai tvarkomas sodybas padėkota:
Albinai ir Aloizui Gelažiams, Birutei ir Petrui Simsonams ir Agotai Ilgutienei.
Už labai gražiai tvarkomas sodybas padėkota Rasai ir Denizui Jarašiūnams ir Emilijai ir Rimučiui Cucėnams.
Už gražiai tvarkomas – Birutei Ginaitienei, Danguolei ir Jonui Ranoniams, Aldonai ir Albinui Jankauskams.
Už originalumą apdovanoti Agnė ir Darius Audikai, Jūratė Svirplienė ir Genė Stankūnienė.
Už meniškumą padėkota Vaidai ir Algimantui Balčiūnams,
už išradingumą Stasei Vaitiekūnienei ir Henrikui Juzėnui.
Konkurso metu išrinkta ir gražiausiai tvarkoma daugiabučio aplinka – tai pagrindinėje Draugystės gatvėje esantis daugiabutis, kuriame gyvena Juzefa Putrienė, Gitana Milčiūtė, Juzė ir Antanas Kiekšos bei Augustina Norkuvienė. Visi šio namo gyventojai labai gražiai susitvarkę savo aplinką, todėl Saločių seniūno Algimanto Mašalo, dalyvavusio gražiausiai tvarkomos aplinkos konkurso komisijoje, nuomone, kito taip gražiai tvarkomo daugiabučio nėra visoje Saločių seniūnijoje. Seniūno iniciatyva buvo išdrožta daili iškaba, bylojanti apie pavyzdingai prižiūrimą aplinką. Jo dovaną įteikė pavaduotoja, o kaimo bendruomenės pirmininkas visiems namo gyventojams įteikė saldumynų krepšelį, kurį valgydami jie turės sugalvoti, kaip ir kur tą iškabą tvirtinti.

Šventėje koncertavo Krinčino kultūros namų saviveiklininkai. Gražiai skambėjo moterų vokalinio ansamblio atliekamos dainos.Merginų šokių grupė „Black Angel“ pašoko daug smagių, modernių šokių.Nuo merginų nedaug atsiliko ir senjoros, kurios puikiai šoko linijinius šokius. Keičiantis pasirodymams skambėjo eilės, buvo vaidinamos intermedijos. Na, o koncerto kulminacija tapo Vilitos Survilaitės atliekamos dainos. Jos taip patiko žiūrovams, kad jie negailėjo plojimų ir vis prašė pakartoti.Už gražias gėlių kompozicijas suvenyrais apdovanotos jų kūrėjos – B. Simsonienė, A. Jankauskienė, Zita Ranonienė ir S. Vaitiekūnienė.Šventės organizatoriai padėkojo ir nuolatiniam bendruomenės renginių pagalbininkui Henrikui Juzėnui.
Šventės dalyviai buvo vaišinami gardžia penkių grūdų koše, skaniais čeburekais, sultimis.


Norintieji dalyvavo atrakcionuose, jėgas išbandė pramoginėse rungtyse. Vaikučiai labai džiaugėsi poniu, kuriuo galėjo pajodinėti ir su juo nusifotografuoti.
Vakare koncertavo jaunimo muzikos grupė „Neesmė“. Vėliau vyko diskoteka.

Sutemus į padangę pakilo dangaus žibintai, suliepsnojo šventės laužas ir skulptūra iš šiaudų. Šventės ugnis suvienijo jos dalyvius, ji vyko gražiai, linksmai ir sklandžiai.

Šventė neįvyktų be rėmėjų. Visų jos dalyvių vardu dėkojame UAB „Indritus“ direktorei Vidai Varnaitei ir ŽŪB „Mūša“ direktoriui Eivydui Vaškevičiui.

Vasaros šventė vieniems patiko, kitiems kažko pritrūko...Kad ji būtų įdomi visiems, reikia labai nedaug, tik truputį draugiškumo, supratingumo, na ir, žinoma prisidėti geromis, lengvai įgyvendinamomis idėjomis ir savo pagalba organizatoriams. Tikėkimės, kad kitąmet visi kartu suorganizuosime tokią šventę apie kokią svajojame.

Lietuvos Valstybės (Mindaugo karūnavimo dienos) paminėjimas Ąžuolpamūšės piliakalnyje

2009 metų liepos 5-ąją dieną lietuvius visame pasaulyje kelioms istorinėms akimirkoms į gyvą balsų grandinę sujungė „Tautiška giesmė“. Garsiai ir išdidžiai pasakėme pasauliui - Lietuvos vardui 1000 metų!
Todėl ir šiemet, liepos 6-ąją, Lietuvos Valstybės dieną, 21 val. Ąžuolpamūšės piliakalnyje visi kartu sugiedojome „Tautišką giesmę“.Sveikinimo žodį tarė Saločių seniūnas A. Mašalas. Jis palinkėjo sukurti naują mūsų laikų tradiciją, vardan pagarbos mūsų šaliai ir jos žmonėms.


Degė šventinis laužas, o besileidžiančią saulę dainomis palydėjo Raubonių ir Saločių saviveiklininkai.


Rajoninė dramos kolektyvų šventė

Kovo 27 d. Raubonių kultūros namuose įvyko rajoninė dramos kolektyvų šventė, skirta Tarptautinei teatro dienai.Pirmieji pasirodė krinčiniečiai, suvaidinę inscenizaciją pagal A.Jodkaitės – Vrubliauskienės apsakymą „Motinos viską supranta“, režisierė Ramutė Danisevičienė. Motina ( aktorė Irena Danisevičienė ) žiūrovus sužavėjo nuoširdžia vaidyba. Inscenizacija apie motinos ir vaikų santykius, vaikų nuolatinį skubėjimą iš namų, motinos vienišumą.Girsūdų kultūros namų dramos kolektyvas suvaidino J. Paukštelio komediją „Asmeninis reikalas“, režisierė Angelė Samulėnienė. Tai kolūkinių laikų gyvenimo vaizdelis apie neatsakingą zootechnikę, kuriai labiau rūpi miestas ir vaidyba, nei darbas. Kaimo krautuvės vedėjas Birbalas rėžia apie ją sparną, bet kolūkietis Jonaitis sugriauna užmačias.Žilpamūšiečiai parodė linksmą A. Kazragio komediją „Žentelis“, apie senbernio ir būsimosios uošvės nuotykį: norėdama jam paslėpti žilę, pasisiūlė nudažyti plaukus. Per apsirikimą plaukai tapo ryškiai raudoni ir „žentas“ vėl liko senbernis.Gulbinėnų dramos kolektyvas pralinksmino žiūrovus V. Miliūno komedija „Savininkėliai“, režisierė D. Semčiukevičienė. Veiksmas vyksta kolūkių kūrimosi pradžioje, kai kaimiečiai nenori dirbti kolūkyje ir stengiasi išsisukti nuo darbo. Linksmus personažus kūrė Jonas Stulgys, vaidinęs Šermukšnį ir Rita Naglazienė, vaidinusi kaimynę Šarkienę.Pertraukų metu šventę paįvairino Raubonių kultūros namų jumoro grupė „Kaimo keistuolės“. Jos žaismingai pristatinėjo spektaklius, pasakojo linksmus nutikimus iš kaimo gyvenimo ir teatro užkulisių.Žiūrovai išrinko labiausiai patikusius: Gulbinėnų kultūros namų dramos kolektyvą, aktorę – Ireną Danisevičienę, aktorių – Joną Stulgį.
Pasvalio kultūros centro direktorė Danutė Breimelytė pasveikino visus su Tarptautine teatro diena, padėkojo visiems už gražią šventę, palinkėjo kūrybinių idėjų ir neblėstančio entuziazmo.Visi kolektyvai buvo apdovanoti pavasarinėmis kompozicijomis, o žiūrovų simpatijas pelnę – verbomis.


Literatūrinė popietė: „Saulės spindulys“

2010 m. kovo 16 d. Raubonių kultūros namų salėje įvyko popietė , skirta knygnešio dienai paminėti.

Popietę pradėjo kultūros namų administratorė Gražina Paškevičienė. Visus pasveikinusi ir pristačiusi viešnią Ireną Linkevičienę, ji žodį suteikė kaimo literatei Zitai Ranonienei, kuri kalbėjo ne tik apie knygnešius, bet ir pamąstė apie saulės spindulius, nušviečiančius žmogaus širdį, bei paskaitė savo eilėraščius.
Bibliotekininkė Liolita Baranauskienė pasveikino visus su Knygnešio diena ir priminė, kad Raubonių bibliotekoje yra informacinis leidinys skaitmeninėje laikmenoje „Pasvalio krašto knygnešiai“, išleistas 2005 m. Paskaitė I. Linkevičienės eilėraštį „Paminklas knygnešiams“.
Šiemet poetui Justinui Marcinkevičiui sukanka 80 metų . Renginio vedėja papasakojo poeto biografiją ir klausėmės eilėraščių įrašų, kuriuos skaitė pats poetas.
Poetė, Pasvalio klubo „ Užuovėja“ literatė Irena Linkevičienė pristatė savo poezijos knygas. Jų – keturios: „Kurnantis gyvenimas“ , „Tarp dviejų medžių“, „ Šaipeliai“ „Virsmai“. Susirinkusiems labai patiko viešnios skaitomi linksmi ir taiklūs eilėraščiai, pagal nūdienos aktualijas.
Kultūros namų jaunosios saviveiklininkės gražiais eilėraščiais pasveikino visus su pavasariu, padainavo linksmų dainelių.
Viktorinoje „Kas žmogų sieja su gamta?“ dalyvavo dvi komandos – berniukų ir mergaičių. Laimėjo mergaičių komanda, pasivadinusi „Kregždutės“, joje dalyvavo 5 mergaitės: Ieva Balčiūnaitė, Kotryna Simsonaitė, Monika Putinaitė, Rugilė Zilporytė, Indrė Balčiūnaitė.
Buvo pasidžiaugta 2009 m. išleista knyga „Raubonys ir rauboniečiai“.Raubonių folkloro ansamblio dešimtmetis

Raubonių folkloro ansamblis mini savo kūrybinės veiklos 10-metį. Nors ir nedidelis tas jubiliejius, dar tik 10 metų, dar toks vaikiškas, bet vistiek gražus.

O viskas prasidėjo 1999 metų lapkričio pabaigoje. Raubonių koplyčioje vykusios vakaronės metu klebonas Sigitas Uždavinys pasiūle rauboniečiams susiburti į folkloro kolektyvą. Gerbiamas klebonas pats ėmėsi raginti, kviesti vyresnius kaimo gyventojus dalyvauti kolektyvo veikloje. Repeticijos prasidėjo po naujujų 2000 metų, o pirmą savo programą „Ir atėjo subatėlė“ parodė tų pačių metų pavasarį, per atvelykį. Programa išėjo gera, visiems patiko, dėl to atsirado noras nesustoti, o eiti į priekį. Su naująja programa aplankyta nemažai kaimų. Visur sulaukta pagyrimo.
Per kūrybinės veiklos 10-metį sulipdyta dešimt teminių programų, jų tarpe „Subatos vakarėlį“, žiemos vakarojimo, „Rovėm, nurovėm linelius“, „Nupynėm varduvių vainiką“, romansų vakaras „Dainuoju dainą, raminu širdį“, rugių kūlimo patalkys ir kitos.

Pradžioje dalyvių buvo 13, vėliau sudėtis keitėsi. Daugiausia ansamblio veikloje dalyvavo 18 narių, dabar jų yra 16. Iš viso ansamblyje dalyvavo 28 žmonės.

Nors S. Uždavinys jubiliejaus šventėje nedalyvavo, rauboniečiai dėkodami, linkėjo jam stiprios sveikatos, Dievo palaimos ir skyrė dainą.Vadovė Gražina Paškevičienė papasakojo, kad folkloro ansamblio programos susideda iš dainų, iš šokių, iš pasakojimų. O skambios dainos nebūtų be vedančiojo balso, be pirmos dainininkės, kuria jau daug metų yra Regina Tirylienė. Jai vis talkina Eugenija Navikienė, dabar dainas jau užveda Aldona Jankauskienė ir Lidija Zagorskienė.

Nė viena programa neapsėjo be gaspadinės. Net nereikėdavo galvoti, visiems buvo aišku, kad gaspadinė bus Stasytė Petronienė. Gal dėl to, kad rengiant pačią pirmą programą jai teko ja būti, o gal dėl to, kad ji labai nuoširdžiai ir atsakingai įsijausdavo į vaidmenį. Dabar Stasytę pavaduoja Monika Skapienė.

Žmonių gyvenimas pilnas įvairiausių linksmų atsitikimų, kuriuos kažkas prisimena ir papasakoja kitiems. Daugiausia jų žino pasakorės R. Tirylienė ir M. Skapienė. Ir jubiliejinėje vakaronėje paporino.Prisimintas ir pasveikintas pirmoje ansamblio programoje Tamošėlio vaidmenį atlikęs Jonas Navikas, jam net dainą apie Tamošėlį ansambliečiai sudainavo.

Varduvių programoje reikėjo gaspadoriaus, o juo buvo Vytautas Ratnikas. Prisiminę kaip jis vaišino skaniu alumi, ansambliečiai užtraukė dainą apie apynėlį.

Kur tik alus, ten ir muzikantai, nes kokios gi vakaruškos be muzikos. Ilgą laiką ansamblyje grojo Kęstas Strelčiūnas, Antanas Grabskis, ir šviesaus atminimo Artūras Strelčiūnas. O dabar folkloro ansamblyje groja Lidija Zagorskienė.


Apie gerus dainininkus yra sakoma: dainuoja, kad net lempos gesta, arba – kai po darbų namo eidami užtraukia, tai per kelis sodžius girdisi. O rauboniečiai dainininkai tokie ir yra. Todėl scenoje stovinti alaus bačkelė skirta jiems už gerą dainavimą, nes dainelė prie alaus irgi kitaip skamba, – sakė G. Paškevičienė.

Šokėjams už nuotaikingus šokius buvo suspaustas sūris ir prikepta bandelių. O šokėjai pristatyti taip:
Regina Tirylienė ir Andius Balčiūnas – santūrūs, išlaikyti šokėjai.
Eugenija Navikienė ir Zenonas Bobrevičius – smarkiausia pora.
Genovaitė ir Petras Pažemeckai –ne tik scenoje kartu šoka, bet ir per gyvenimo eina kartu, abu yra prieš 50 metų šokę kultūros namų tautinių šokių kolektyve.
Monika Skapienė ir Vytautas Ratnikas – nepamainomi optimistai, visada geros nuotaikos.


Į jubiliejinę šventę atvyko buvę ansamblio dalyviai – Onutė Šaukliene ir Jonas Navikas.

Raubonių folkloro ansamblis net tris kartus dalyvavo Dainų šventėse Vilniuje: 2003 metais Pasaulio lietuvių dainų šventėje „Mes“, 2007 metais Lietuvos dainų šventėje „Būties ratu“ ir pernai Tūkstantmečio dainų šventėje „Amžių sutartinė“. Ansamblio nariai tuo labai džiaugiasi ir didžiuojasi.

Kitur išvažiavus reikia turėti savo vėliavą. Todėl be didelių užmojų ją pasisiuvo ir kažkaip spontaniškai dar 2001 metais ansamblis pasivadino „Tatula“. Per kaimą tekančios upės vardu, tikėdamiesi, kad sraunioji Tatula plukdydama savo vandenis ir rauboniečių dainų aidą nuneš į tolį.
Šiandien taip ir prisistato – Raubonių kultūros namų folkloro ansamblis „Tatula“.

Už Raubonių garsinimą padėkojo ir jubiliejaus proga pasveikino bendruomenės pirmininkas Petras Uzėla. O savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Paulius Petkevičius pastebėjo, kad šokis ir daina yra pagrindinis vaistas nuo visų ligų. Rauboniečius taip pat pasveikino ir Lina Vilienė. Ji padovanojo gėlę ir linkėjo rauboniečiams sudainuoti tiek dainelių, kiek gėlė turi lapelių. Ansamblio dalyviai pasveikino savo vadoves Gražiną ir Lidiją, o už įgarsinimą padėkojo Žilvinui.

Kolektyvo pasveikinti atvyko ir jų bičiuliai iš Pasvalio, kultūros centro folkloro ansamblis „Rags“. Šio ansamblio vadovė Daiva Adamkavičienė prisiminė, kad nors jų kolektyvas pradėjo repetuoti metais vėliau, bet „Rags“ ir „Tatula“ – vis kartu. Todėl ir dešimtmečio šventėje kartu pašėliojo.Šią šventę rėmė UAB „Indritus“ direktorė Vida Varnaitė, ŽŪB „Mūša“ direktorius Darius Linkevičius, UAB „Valderas“ savininkas Valdemaras Juozėnas ir Raubonių kaimo bendruomenė.

Po koncerto šventė pratęsta prie vaišių stalo. Uždegtos žvakelės ant jubiliejinio torto, sugiedota ilgiausių metų, pakelti tostai už ilgą, sėkmingą, tolesnį ansamblio gyvavimą. Visi smagiai pašoko tradicinius liaudies šokius, ratelius, užtraukė skambią dainą.

2009 metai

Popietė „Uždekime advento žvakelę“

Gruodžio pradžioje Raubonių kultūros namuose surengta adventinė popietė. Besirenkantys į popietę galėjo apžiūrėti kalėdinių kompozicijų parodą. Tai Stasės Vaitiekūnienės ir Reginos Tirylienės sukurti darbai. Stasės kompozicijos spalvingos, ryškios, sukurtos panaudojant medžių šakas, karoliukus, kriaukles, dirbtines gėles. Reginos darbai išmarginti naudojant dekupažą.

Salėje vyko Pajiešmenių kaimo gyventojos, mokytojos, Ritos Lauraitienės tapytų šilko paveikslų paroda. Uždegus advento žvakutes, prisiminus adventinio vainiko reikšmę, buvo prisiminti lietuvybės ir lietuviško žodžio puoselėtojai. Renginio vedėjos, kultūros namų darbuotojos Gražinos Paškevičienės paprašyta, susirinkusiesiems apie Vincą Kudirką, prieš 110 metų sukūrusį Tautišką giesmę, papasakojo mokytoja Birutė Simsonienė. V. Kudirkos poezijos paskaitė Vidutis Lauraitis, lietuvių kalbos mokytojas, gyvenantis kaimyniniame Pajiešmenių kaime.

Renginyje prisiminta ir lietuvių poezijos klasikė Salomėja Nėris, kurios gimimo 105 metinės šiemet minimos. Apie poetės gyvenimą ir kūrybą papasakojo kaimo bibliotekininkė Liolita Baranauskienė. Raubonių kultūros namų saviveiklininkai padainavo keletą dainų pagal Salomėjos Nėries eiles.

Viešnia R. Lauraitienė pasakojo apie spalvų vaidmenį žmogaus gyvenime, apie meno terapiją ir apie savo pomėgį – tapybą ant šilko. Susidomėjusioms raubonietėms viešnia aiškino, kaip kuriami šilko paveikslai, kokius dažus ir medžiagą reikia pirkti, kad rezultatas džiugintų. Ji pažadėjo norinčias pamokyti šio meno paslapčių.

Adventinė popietė tęsėsi prie puodelio arbatos diskutuojant apie susikaupimo metą ir artėjantį šventinį laikotarpį.

Popietė „Prisiminimų ruduo“

Gražią vėlyvo rudens popietę rauboniečiai rinkosi į kultūros namus, čia vyko renginys gražiu pavadinimu „Prisiminimų ruduo“. Susirinkusieji pirmiausia buvo pakviesti apžiūrėti Emilijos Jasilionienės foto nuotraukų parodą „Sustabdytos akimirkos“, kurioje ne tik iš mūsų kaimo vaizdai. Nuotraukose matyti rudeniški kaimyninio Pajiešmenių kaimo vaizdai, taip pat daug sustabdytų akimirkų kitose mūsų šalies vietose.

Bendruomenės centro foje vyko mūsų kaimo darbštuolių moterų rudens puokščių ir kompozicijų paroda.

Renginį vedė kultūros namų administratorė Gražina Paškevičienė. Ji padėkojo visoms moterims už gražią parodą, o E. Jasilionienei ne tik už foto nuotraukų parodą, bet ir už nufilmuotą vasaros šventę – kraštiečių susitikimą.

Į renginį atvykęs Saločių seniūnas Algimantas Mašalas rauboniečiams surengė filmo peržiūrą.
Kaimo bibliotekininkė Liolita Baranauskienė surengė literatūrinę viktoriną „Aš ir Lietuva“. Patikrinti savo žinias apie Lietuvą panoro dešimt renginio dalyvių. Jiems bibliotekininkė išdalino klausimus su trimis atsakymų variantais. Neteisingus reikėjo išbraukti, palikti tik teisingąjį. Geriausiai atsakinėti sekėsi devintokams Vilmantui Liegiui, surinkusiam 17 taškų ir Justinui Baranauskui, surinkusiam 16 taškų. Abu vaikinai paskelbti viktorinos nugalėtojais. Nedaug nuo nugalėtojų atsiliko pensininkė Marytė Vaitaitienė, surinkusi 14 taškų.

Rudens lygiadienio popietė „Jurgino žiedo skambesy“

Šiltą, bet vėjuotą rudens popietę rauboniečiai rinkosi į rudens lygiadienio popietę, kurią organizavo kaimo moterų seklyčios narės. Joms talkino kultūros darbuotoja Lidija ir bibliotekininkė Liolita. Moterys nustebino visus: bendruomenės centro foje buvo pripildytas įvairiaspalvių jurginų žiedų. Šių rudeninių gėlių grožis, jų spalvų ir žiedų įvairovė traukė akį, džiugino susirinkusių širdis.

Pasigrožėję gėlių gausa ir grožiu visi rinkosi prie lygiadienio laužo. Kol buvo verdamas daržovių šiupinys ir žuvienė, renginio dalyviai jėgas išbandė atrakcionuose, kurių dalyviams teko su pirštinėm rinkti išbarstytus degtukus, šuoliuoti maišuose, traukti virvę, bei susikauti su varžovais dainų apie saulę turnyre. Rungčių nugalėtojams – prizai, o visiems šventės dalyviams – ant laužo kepta žuvis, virta žuvienė ir daržovių šiupinys.

Visą popietę dalyvių akys krypo į šiaudinį ožį – rudens lygiadienio simbolį, kuris baigaintis renginiui buvo sudegintas ant laužo, skambant dainai „Saulutė nusileido...“ Sudegindami šiaudinį ožį kaimo gyventojai būrė sau gerą ateinančių metų derlių. Apie senuosius lietuvių liaudies papročius ir šventes plačiau papasakojo kaimo bibliotekininkė.

Smagiai pasibuvę, visi išsiskirstė į namus, sutarę taip pat smagiai pasitikti ir pavasario lygiadienį.

Tautiška giesmė skambėjo Ąžuolpamūšės piliakalnyje

Gražų ir šiltą liepos 5-osios vakarą rinkosi žmonės į Ąžuolpamūšės piliakalnyje vykusį žodžio ir muzikos vakarą „Dainoj ir širdy skambėsi, Lietuva!“. Optimistiškai nusiteikę, pamiršę darbus ir rūpesčius, visi mėgavosi švente, klausėsi saviveiklininkų dainų, skaitomų eilių. Šventėje gražias lietuvių liaudies dainas atliko Pasvalio kultūros centro Raubonių, Žilpamūšio ir Saločių skyrių saviveiklininkai, grojo Muzikos mokyklos kanklininkių ansamblis. Susirinkusius į šventę pasveikino rajono meras Gintautas Gegužinskas. Jis linkėjo, kad tokia pakili ir patriotiška dvasia būtų ne tik šiandien, bet ir kasdien. Renginio vedėja Gražina Paškevičienė pasveikinusi susirinkusius perskaitė ištrauka iš deklaracijos „Čia tūkstančius metų dabar“– laiško ateities kartoms, kurį parašė tūkstantmečio lietuviai, Vilniuje dainų šventės „Amžių sutartinė“ atidarymo koncerte. Po sugiedotos „Tautiškos giesmės“ nuaidėjo trys patrankos šūviai: už Lietuvos Tūkstantmetį, už Lietuvą, už Pasvalio rajoną ir jo gyventojus.

Vėliau įžiebti Tūkstantm
Komentarai
Komentarų neparašyta.
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.