II amatų festivalis „Vilnonės dienos“

II amatų festivalis „Vilnonės dienos“

Į duris beldžiantis bobų vasarai, prie Raubonių vandens malūno šurmuliavo antrasis amatų festivalis „Vilnonės dienos“.
Po lietingos vasaros ruduo džiugino gražiais orais. Rugsėjo 10-osios rytas išaušo gražus, žadėdamas saulėtą dieną, šiltą, visai ne rudenišką orą. Tatulos pakrantėse išsirikiavo amatininkai, siūlydami įsigyti spalvingiausių, gražiausių ir šilčiausių dirbinių: veltų, megztų, pintų, austų. Amatininkai noriai ir kantriai visiems besidomintiems pasakojo ir demonstravo savo amato subtilybes. Norintys ir patys galėjo juos išmėginti.
Megzti mokė gausią Pasvalio krašto raštuotų pirštinių kolekciją surinkusi Lina Bartašienė.

Puškonietė Regina Paužuolienė suteikė puikią progą visiems pasigrožėti jos margiausių raštuotų pirštinių paroda.

Vilną vėlė Vilniaus Dailės akademijos Tekstilės katedros studentės: Severija Žukauskytė ir Lan Anh Nguyen. Merginos tęsė savo projektą, kuriuo stengiasi išsaugoti gamtą, priversti žmones susimąstyti apie gamtoje paliekamas šiukšles. Šiukšles jos naudojo ir veltinio vėlime.

Vilnietė Gerda Kvedaraitė išsamiai pristatė vilnos dažymą natūraliais dažais. Čia pat ir pademonstravo visą dažymo procesą.

 

Latvė Aija Briumanė taip pat dažė siūlus natūraliais dažais.

 

Biržietė Gražina Visockienė pristatė puodų žiedimą ir rodė kaip tai padaryti.

 

Audimo stakles ir audimą pristatė Renata Kaziliūnienė iš Nairių.

 

Pasvalietė Palmira Venclovienė pademonstravo savo austus tautinius rūbus.

 

Pajiešmenietė Emilija Ratnikienė verpė rateliu.

 

Vabalninkietė Zita Kumpelienė mokė rišti juostas, demonstravo savo veltus vailokus.

Virginijus Jakubauskas išsamiai ir smulkiai pristatė bei pademonstravo kailiadirbystės amatą. Visiems rodė pernai Raubonyse sugauto ir išdirbto kurmio kailiuką.

 

Raubonietė Vaida Balčiūnienė kirpo avį, pasakojo kaip greičiau ir geriau galima atlikti šį darbą.

Raubonių karšyklos amatų centras taip pat pristatė savo veiklą. Moterys pademonstravo savo veltinio darbus: šalikus, skraistes, gėles, šlepetes, pirštines, riešines ir kt. Mergaitės parodė pirmuosius savo veltus darbelius.

Pasvalio rankdarbių klubo „Kraitė“ narės į festivalį atvežė daugybę įvairiausių darbų. Moterys mokė megzti ant grėblio, velti.

Festivalio metu buvo siekiama „Didžiausios pirštinės“ rekordo. Raubonietės Irena Poškuvienė ir Danutė Pilotienė pradėjo megzti margas pirštines, prie jų prisijungė ir daugiau norinčių prisidėti prie siekiamo rekordo įgyvendinimo. Tačiau rekordas tą dieną nebuvo pasiektas dėl nenumatytų aplinkybių, todėl buvo nuspręsta pirštinių mezgimą baigti Pasvalio miesto šventės metu.

Didelio susidomėjimo sulaukė loterija, kurioje buvo gausų puikių prizų: vilnonės patalynės, veltų, megztų darbų, amatininkų padovanotų dirbinių.

Festivalyje netrūko tradicinio folkloro. Savo pasirodymais džiugino net penki kolektyvai: festivalį pradėjo Raubonių folkloro ansamblis „Tatula“, pratęsė Pakruojo rajono Linkuvos folkloro ansamblis „Linkava“, „Mindrė“ iš Vilniaus, „Salduvė“ iš Šiaulių.

Vakaronės dalyviams grojo Klaipėdos tradicinių šokių klubo muzikantai.

Festivalio dalyvius skaniai pamaitino Raubonių gaspadinės: privirusios skaniausių virtienių, išvirusios gardžiausią avienos troškinį, vaišinusios keptu ėriuku.

Nors Raubonių karšykla atidaryta prieš metus, tačiau netrūko norinčių išgirsti ir pamatyti kaip dirba senosios karšimo mašinos. Vaidotas Gikys smulkiai papasakojo karšyklos istoriją ir entuziastingai parodė visą vilnos kelią.

Šio festivalio metu besidomintiems buvo atvertas ir Raubonių malūnas, o naujiena buvo malūno kinas.

Visą dieną netrūko pramogų ir staigmenų, vyko vilnonės varžybos.

Photo gallery:

« of 7 »
Previous Raubonių bendruomenės šventė „Vasaros spalvos“

Draugystės g. 2, Raubonių k., LT-39447 Pasvalio r.

Draugystės g. 2, Raubonių k., Pasvalio r.

Visos teisės saugomos 2009-2024 © Raubonių kaimo bendruomenė