Kultūros renginiai | 2013 m.

Kultūros renginiai | 2013 m.

Kaziuko kermošius

Pirmąją pavasario dieną Raubonių kultūros namuose šurmuliavo Kaziuko kermošius. Susirinko daug prekeivių su meduoliais, bandelėm, riestainiais, saldainiais, sūriais. Jie kvietė paragauti, paskanauti, įsigyti gardžių lauktuvių.

Vaikai prekiavo savo rankų darbo papuošalais, suvenyrais. Išmargintos dailiais raštais riešinės, gražūs dekupažo gaminiai džiugino akį, kvietė nepraeiti pro šalį, įsigyti. Kaip tikrame kermošiuje netrūko kalbų, derėjimosi, mainų. Kas liko neparduota, buvo padovanota.

Laukiantys Šv. Velykų, galėjo nusipirkti margaspalvių verbų, kurias iš savo darželių gėlių, surinktų lauko smilgų, varpų, surišo naują veiklą pradėjusios Pasvalio „Bočių“ draugijos Raubonių skyriaus moterys.
Buvo daug geros pavasarinės nuotaikos, šypsenų ir juoko. Kas patingėjo ir neatėjo, kito kermošiaus lauks visus metus!


„Tramtatulis”

Vasario 26 dieną jaunieji Raubonių atlikėjai dalyvavo Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ vietiniame rate, kuris vyko Pasvalio kultūros centre.
Lukas Simsonas ir Rimas Paškevičius padainavo dvibalses aukštaitiškas dainas, o solistai Ieva Balčiūnaitė ir Lukas Simsonas atliko vienbalses savo krašto dainas. Vilija Balčiūnaitė aukštaičių tarme pasekė dvi pasakas.
Į regioninį ratą, kuris vyks kovo 22 dieną Panevėžyje, pateko pasakotoja Vilija Balčiūnaitė.


Užgavėnės

Džiaugsmo, juoko ir geros nuotaikos netrūko praūžusioje Užgavėnių šventėje. Įvairiausiomis kaukėmis pasipuošę persirengėliai šurmuliavo Raubonių gatvėmis.

Rėkaudami, triukšmaudami ir dainuodami važinėjo rogėmis pakinkytu arkliu, net ir iš rogių virto, kad geresnis derlius būtų.

Giltinė, mosuodama dalgiu, taikėsi sučiupti užsižiopsojusį praeivį, sunegalavusius nuo riebių valgių gydė daktarė, ant šluotų skraidė raganos.

Kad būtume sotūs visus metus, prisikimšome pilnus pilvus blynų, kuriuos čia pat kepė šeimininkės. Mosikuodami maišais į žūtbūtinę kovą stojo Lašininis ir Kanapinis. Jie stumdėsi, grūmėsi, voliojosi po sniegą, kol nugalėjo Kanapinis.

Šventiniame lauže sudeginome Morę, kad išvarytume susikaupusį blogį ir įkyrėjusią žiemą.

Persirengėliai tikrai išgąsdino žiemą, tad laukiame ateinančio pavasario ir kylančios aukštyn saulutės!


Meilė Tėvynei – gyva visada”

Laisvė – žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Netekti laisvės, reiškia netekti galimybės augti ir tobulėti. Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 metų sausio 13-osios įvykiai. Jie pareikalavo nemažai aukų: apie septynis šimtus žmonių buvo sužeista, keturiolika žuvo.
Popietės „Meilė Tėvynei – gyva visada“, vykusios Raubonių kultūros namuose, metu buvo prisiminti ir paminėti visi keturiolika, žuvusių už Tėvynę.

„Nulenkime galvas ir atminkime jų vardus, jų įnašą į Nepriklausomybę. Pagerbkime jų atminimą tylos minute.“ – tokiais žodžiais kreipėsi kultūros namų administratorė Gražina Paškevičienė.
Laisvės gynėjų dienai atminti visi sugiedojo Tautišką giesmę.
Renginyje dalyvavo Saločių seniūnas Algimantas Mašalas. Jis sakė, kad vyresnioji karta, kuri puikiai prisimena tos dienos įvykius, turi skatinti jaunosios kartos patriotizmą ir meilę savo Tėvynei. Seniūnas pasidžiaugė, kad į Saločių Antano Poškos vidurinę mokyklą atkeliavo trispalvė, prieš tai plazdėjusi Vilniaus Gedimino pilyje.
Praėję metai buvo jubiliejiniai mūsų tautos dainiaus, jos patrioto Maironio metai. Maironis padovanojo brangų palikimą Lietuvai ir jos žmonėms – ne vieną eilėraštį, skatinantį mylėti, branginti, puoselėti ir ginti savo tėvynę. Poetui mylėti tėvynę reiškė būti. Jo meilė ir atsidavimas įkvėpė kitus kūrėjus kurti, o žmones vienytis ir žengti pirmą žingsnį nepriklausomos Lietuvos link.
Raubonių kultūros namų saviveiklininkės parodė literatūrinę – muzikinę kompoziciją „Vien meilę norėtum dainuoti”, sukurtą pagal Maironio kūrybą ir jo biografiją.

Social:

Draugystės g. 2, Raubonių k., LT-39447 Pasvalio r.

Draugystės g. 2, Raubonių k., Pasvalio r.

Visos teisės saugomos 2009-2024 © Raubonių kaimo bendruomenė