Raubonyse atidengtas Z. Kelmickaitei skirtas atminimo suoliukas

Raubonyse atidengtas Z. Kelmickaitei skirtas atminimo suoliukas

Gegužę mirusiai muzikologei Zitai Kelmickaitei atminti jau stovi dvidešimt suoliukų. Į akcijos „Prisėsk su Kelmickaite“ sumanytojo Edvardo Kubiliaus kvietimą atsiliepė ir rauboniečiai. Tai pirmasis toks suoliukas Pasvalio rajone.

Suoliukas rugsėjo pirmą savaitgalį atidengtas Pasvalio rajono Raubonių vandens malūne, vilnų karšykloje-verpykloje, kur vyko tradicinis tarptautinis amatų ir meno festivalis „Vilnonės dienos“.

Suolelį padarė raubonietis Darius Audickas, stilizuotą lietuvišką saulę nukalė kalvis iš Saločių Andrius Venslovas, o lentelę su žodžiais pagamino Justina Andrašiūnienė iš Pakruojo.

Suolelio atidengimas / V. Navalinsko nuotr.

Festivalio organizatoriai sako, kad jiems tai itin prasmingas šventes akcentas.

„Zita buvo toks žmogus, kad jei į kieno dūšią pasibelsdavo, jos nepalikdavo ilgam. 2016 m. sausį, labai šaltą dieną, ji pas mus filmavo laidą. Tuomet pažadėjo, kad į Raubonis sugrįš, kai bus baigtas malūno remontas. Pernai kvietėme į festivalį, bet ji jau turėjo kitų planų. Sutarėm, jog susitiksime šiemet… Nespėjome. Tas vietinių meistrų pagamintas suolelis bus ir savotiškas Zitos sugrįžimas čia, ir vieta, skirta prisėsti, pabendrauti, prisiminti mums svarbius žmones“, – Pasvalio rajono laikraščiui „Darbas“ sako festivalio koordinatorė Gintarė Gikienė.

Ant suoliuko pritvirtinta lentelė su užrašu: „Tai nėra tik keliukas, į kurį netikėtai užklydai, čia tavo žemė, jos takelius mindžiosi, jos ežeruose žvejosi, jos giriose grybus rinksi. Neteršk ir mylėk savo kraštą, kurk jį. Jei matai, kad kažkas paliko šiukšlių, nepalik abejingai jų gulėti. Jei manai, kad šiukšliadėžės per mažos, nepasivargink ir kreipkis kur nors, kad atsirastų didesnės. Turime galvoti vieni apie kitus ir nelaukti, kol ateis kažkas ir viską sutvarkys. Tas kažkas esu aš, tu ir mes visi.“

Suoliukus kviečiančios LRT akcijos „Prisėsk su Kelmickaite“ sumanytojas, žurnalistas Edvardas Kubilius sako, kad artimiausiu metu suoliukų Zitai Kelmickaitei atminti atsiras dar daugiau.

Photo gallery:

Previous Projekto rezultatas – video filmas

Social:

Draugystės g. 2, Raubonių k., LT-39447 Pasvalio r.

Draugystės g. 2, Raubonių k., Pasvalio r.

Visos teisės saugomos 2009-2024 © Raubonių kaimo bendruomenė