V-asis amatų ir meno festivalis „Vilnonės dienos“

V-asis amatų ir meno festivalis „Vilnonės dienos“

Gražaus kraštovaizdžio Raubonių kaimas Pasvalio rajone, garsus ir savo technikos paminklu – vandens malūnu su vilnų karšykla-verpykla. Tai unikalus, istorinis, architektūrinis ir inžinerinis paminklas, kultūros paveldo objektas, įsikūręs vaizdingame Tatulos slėnyje. Šioje unikalioje vietoje rugsėjo 5-6 dienomis įvyko jubiliejinis V amatų ir meno festivalis „Vilnonės dienos“.  Šiemet organizuojant festivalį teko patirti nemažai iššūkių – dėl šalyje paskelbto karantino ilgai buvo neaišku ar festivalis įvyks. Ir tik birželio pradžioje, švelnėjant karantino sąlygoms, atsirado viltis, kad vis dėlto nors ir apsunkintomis sąlygomis, bet festivalis bus!

Siekdama populiarinti regiono ir vietos identitetą, skatinti domėjimąsi krašto istorija ir papročiais bei paskatinti kultūrinį turizmą, bendruomenė parengė ir pateikė paraišką LR kultūros tarybai ir gavo dalinį finansavimą projekto „V tarptautinis amatų ir meno festivalis „Vilnonės dienos“. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo ir Pasvalio rajono savivaldybė bei Raubonių kaimo bendruomenė.

Kad dviejų dienų festivalis būtų patrauklus visiems, vyko daug įvairiapusiškų veiklų. Pirmąją festivalio dieną koncertavo skirtingi folkloro kolektyvai: iš Vilniaus – „Mindrė“ ir „Sutaras“, iš Rokiškio – „Gastauta“, iš Narteikių – vaikų folkloro ansamblis, koncertavo Daujėnų liaudiškos muzikos kapela „Smiltelė“, vakare pasirodė grupė „Thundartale“ ir ugnies šou.

Folkloro ansamblis ,,Mindrė”

Amatininkų kiemelyje buvo galima pamatyti ir pabandyti kirpti avį, dažyti siūlus, velti vilną, rišti juostas, megzti pirštines ir daug kitų veiklų. Pirčių kiemelyje buvo galima išbandyti vilnonę pirtį, susipažinti su pirtininkystės tradicijomis ir pirčių SPA. Pirčių edukacijas surengė pirtininkai iš kaimyninės Latvijos. Vaikų kiemelyje vyko piešimo ir tapybos edukacijos, judrūs žaidimai. Raubonių, Namišių, Atžalyno ir Daujėnų bendruomenės pristatė Pasvalio krašto kulinarinį paveldą ir kvietė paragauti tradicinių ir primirštų patiekalų: krekenų, žagarėlių,“virtienių“ ir patalkių košės.

Raubonių bendruomenės šeimininkės vaišino tradiciniais „Raubonių vėrtinės“.

Antrąją festivalio dieną tradicinės muzikos garsais į festivalį pakvietė specialiai šiai progai susibūrę Pasvalio krašto muzikantai. Įdomiai ir populiariai apie tradicinę liaudies mediciną, vaistingąsias augalų savybes pasakojo žolininkas V. Skirkevičius. Puikų spektaklį „Amerika pirtyje“ savo krašto tarme parodė Utenos kamerinis teatras.

Utenos kamerinio teatro spektaklis „Amerika pirtyje“.

Abi festivalio dienas buvo galima sužinoti krašto ir malūno istoriją, išsamiai susipažinti su išlikusia autentiška veikiančia įranga, pamatyti vilnos karšimo procesą. Festivalis baigėsi Raubonių folkloro ansamblio „Tatula“ koncertu, skirtu poeto Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms.

Raubonių folkloro ansamblis „Tatula“.

Festivalį sumaniai, šiltai ir nu„oširdžiai vedė Dėdė Juzė (Viktoras Stanislovaitis).

Nors ir su iššūkiais, šilčiausias ir švelniausias jubiliejinis festivalis įvyko! Dėkojame visiems prisidėjusiems ir padėjusiems!

Daugiau informacijos festivalio internetiniame puslapyje: https://vilnonesdienos.eu/

NUOTRAUKŲ GALERIJA:
Daugiau nuotraukų ieškokite: https://vilnonesdienos.eu/galerija/

Previous V-ojo amatų ir meno festivalio „Vilnonės dienos“ anonsas!

Social:

Draugystės g. 2, Raubonių k., LT-39447 Pasvalio r.

Draugystės g. 2, Raubonių k., Pasvalio r.

Visos teisės saugomos 2009-2024 © Raubonių kaimo bendruomenė