Raubonių vaikų dienos centras

Dienos centras Raubonyse įkurtas 2009-ais metais, uždarytos Raubonių pradinės mokyklos patalpose. Didžiąją laiko dalį jam vadovauja Kristina Kondrotienė. Tai – erdvė ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams turiningai, aktyviai ir įdomiai leisti laisvalaikį, ugdyti sociokultūrinius įgūdžius.
„Dirbdama su vaikais, jaučiu, kaip jie neleidžia man pasenti, – nusišypsojo vadovė, – žaidžiu kartu su jais – kvadratą, futbolą, o su mergaitėmis – ir lėlėmis. Manęs nuošalyje jie nepalieka, turiu įsitraukti, visur kartu. Tik pažvelgus iš šalies pamatai, kiek išties metų praėjo, – kiek vaikų jau užaugo.“ 
Neseniai mažieji rauboniečiai šventė dienos centro gimtadienį – jau dešimtąjį. Jaunieji Raubonių vaikų ir jaunimo dienos užimtumo centro lankytojai drauge su vadove Kristina Kondrotiene surengė gražią jubiliejaus šventę. Savo kiemelį papuošė rankų darbo dekoracijomis, kurioms rudens gėrybių mielai dovanojo kaimo gyventojai.  
Šiandien vaikų ir jaunimo dienos užimtumo centro sąraše – 18 Krinčino Antano Vienažindžio progimnazijos auklėtinių. Tačiau čia apsilanko ir vaikai iš kitų mokyklų – mažieji rauboniečiai mokosi ir Pasvalyje. Jie mielai atlekia į dienos centrą laisvu laiku nuo būrelių, sporto ir meno mokyklų bei namų ruošos darbų. Būna, saulėtomis dienomis kamuolį spardo ir didesnis būrys. 

Vaikai džiaugiasi, kad dienos centre nejaučia „mokyklinės“ įtampos, spaudimo, baimės dėl pažymio, atsipalaiduoja ir pailsi. Svarbiausia, jog jaunuoliams daugiafunkcis centras – galimybė praleisti laiką su bendraamžiais, užsiimti įvairiomis veiklomis, judėti ir ugdyti kūrybiškumą.

Kad čia visada skardėtų vaikų juokas, dainos ir gimtų stebuklai, kuriais taip gera džiaugtis..!

„Pamokos, kurių mus moko mūsų vaikai, yra kur kas vertingesnės ir svarbesnės už pamokas, kurių mes mokome juos. Todėl geriausia ką galime padaryti, tai stengtis į pasaulį žiūrėti savo vaiko akimis.“

Lestle Inner

Nuotraukų galerija:

« 2 »

Draugystės g. 2, Raubonių k., LT-39447 Pasvalio r.

Draugystės g. 2, Raubonių k., Pasvalio r.

Visos teisės saugomos 2009-2024 © Raubonių kaimo bendruomenė