Bendruomenės renginiai | 2012 m.

Bendruomenės renginiai | 2012 m.

Kalėdiniai renginiai


Inger Bekkevik lyg gerasis artėjančių švenčių pranašas mūsų kaimą šiemet aplankė gruodžio 11 dieną ir visiems atnešė džiugią šv. Kalėdų laukimo dvasią. Tai jau šeštasis gerosios mūsų bičiulės Kalėdinis vizitas su dovanomis pas kaimo vaikučius. Šiemet ponia Inger lydima pasvaliečio Arūno Grušo atvyko kartu su savo pagalbininkais Osmund Kroken ir Jorge Havn. Jie vaikučiams atvežė ir išdalino virš 40 dovanėlių.

Vaikai svečius pradžiugino šventiniu koncertu „Paklydusios pasakos“, kurį parengė kartu su kultūros darbuotojomis.

Šventinių renginių ciklą pratęsė eglutės įžiebimas ir mažųjų rauboniečių susitikimas su Kalėdų seneliu, kuris šiemet buvo ypač dosnus ir išdalino 45 dovanėles kaimo bendruomenės narių vaikučiams. Vaikai šiuo susitikimu labai džiaugėsi, ir nors svečias šiek tiek vėlavo, kantriai laukė. Jam pasirodžius linksmai leido laiką, visi draugiškai kūrė stebuklingą pasaką, žaidė, šoko. Šventinę nuotaiką dovanojo su Kalėdų seneliu atvykusios dvi Snieguolės. Jų skambios dainos džiugino vaikučius ir jų tėvelius.

Kalėdinį koncertą rauboniečiai dovanojo ir Pasvalio senelių namų gyventojams. Dainomis, gražiais posmais ir šmaikščiais pasakojimais nudžiugino ten gyvenančius žmones. Jie negailėjo plojimų, dainavo kartu su saviveiklininkais.

Metų pabaigoje rauboniečiai buvo pakviesti į tradicinį padėkos vakarą „Metai metams tiesia ranką“. Šiemet buvo išdalintos keturios padėkos: Birutei Simsonienei ir Albinai Gelažienei už pasiaukojimą ir nuoširdų rūpinimąsi vienišu žmogumi, kuris ilgą laiką gyveno stokodamas globos, pagalbos, žmogiškos užuojautos. Moterys pastebėjo jo bėdą ir ėmėsi jam padėti. Pasitelkusios į pagalbą savo vyrus, sutvarkė apleistus namus: kiaurus langus, duris, išdažė sienas, įrengė vonią, pasirūpino rūbais, patalyne, namų apyvokos daiktais. Dabar šis žmogus viskuo aprūpintas, sutvarkyta jo buitis ir gyvenimo sąlygos.
Trečioji padėka skirta Raubonių daugiafunkcio centro vadovei Kristinai Kondrotienei už tai, kad ji nuoširdžiai dirba su vaikais, puikiai randa bendrą kalbą su jais, moko juos kūrybiškumo, gražaus bendravimo.
Ketvirtoji padėka įteikta Eimučiui Bartkevičiui, kuris pirmasis atskubėjo į pagalbą žmogui susižeidus. Eimutis – žmogus, kuris turi gerą, jautrią širdį. Jis kitiems padeda neraginamas, pastebi jei kam reikia pagalbos ir visuomet atskuba padėti.

Visiems susirinkusiems šventinį koncertą parodė Raubonių kultūros namų saviveiklininkai. 

Visą advento ir Kalėdinį laikotarpį visus džiugino daugiafunkcio centro vaikų ir jų vadovės parengta gausi stilizuotų eglučių paroda.


Popietė „Neskubėkime senti”

Paskutinį lapkričio penktadienį, rauboniečiai rinkosi į tradicinę popietę pagyvenusiems žmonėms „Neskubėkime senti…“, kuri vyko jau trečią kartą.
Susirinkusius pasveikino kaimo bendruomenės pirmininkė Gražina Paškevičienė. „Sulaukę garbaus amžiaus kiekvienas esame vertas artimųjų meilės, šilumos, tarpusavio supratimo, juk kiekvieno gyvenime būta visko: ašarų, džiaugsmo, laimės akimirkų. Bet pati vertingiausia yra patirtis, kurią nešiojatės savyje, kaip didžiausią gyvenimo dovaną. Tad pasidalykite, bendraudami vieni su kitais, savo džiaugsmais ir rūpesčiais, neužsisklęskite savyje. Juk esate reikalingi visiems: vaikams, artimiesiems, draugams, bendruomenei“, – sakė ji. 

Prieš keletą metų į užtarnautą poilsį išėjusi buvusi mokytoja Birutė Simsonienė padėkojo tokią niūrią rudens popietę nelikusiems namuose ir atėjusiems čia. Ji paprašė prisiminti šiemet išėjusius į amžinybę ir juos pagerbti tylos minute. 
Seniūnas Algimantas Mašalas pasidžiaugė, kad į renginį susirinko daug dalyvių, juos pasveikinęs palinkėjo nusimesti rūpesčių ir metų naštą, jaukiai pabendrauti ne tik šiandien, bet susirinkti į būrį ir dažniau.

Popietėje dalyvavo Lietuvos pensininkų sąjungos Pasvalio bendrijos Meškalaukio skyriaus pirmininkė Bronislava Černiauskienė ir skyriaus vokalinis ansamblis, vadovaujamas Nijolės Stepulienės. Meškalaukietės savo pasirodymą pradėjo „Bočių“ himnu, paskui parodė skaidres ir papasakojo apie savo dešimties metų veiklą.

Ansamblis padainavo daug skambių ir lyriškų dainų, skyriaus pirmininkė susirinkusiems padeklamavo savo eilių. Moterys šmaikščiai suvaidino ir keletą intermedijų. 

Popietę pratęsė rauboniečiai Lidija ir Lukas padainavę gražių ir melodingų dainų

bei Regina ir Salvinija nuotaikingai suvaidinusios komiškų, gyvenimiškų vaizdelių.

Pabendravę prie arbatos puodelio ir sušilę, rauboniečiai kartu su svečiais užtraukė bendrą dainą. Vėliau dar daug jų užvedė Alfonsas Mikulėnas ir Andriejus Balčiūnas, o Monika Skapienė pradžiugino puikiai deklamuodama eilėraščius. 

Kviesdama į renginį B. Simsonienė prašė moterų atverti savo spintų stalčius ir ištraukti savo mamų, močiučių ir pačių nešiotas skareles. Ir pasirodė, kad jų, kažkada taip mėgtų ir nešiotų, daugelis dar turi. Popietės dalyviai turėjo puikią progą jomis pasigėrėti ir pasidžiaugti, nes austos, siuvinėtos, gėlėtos, margos, šilkinės, perkelinės, vilnonės ir kitokios skarelės išpuošė visą kultūros namų salės sieną. O prie skarelių labai tiko ir Stasės Vaitiekūnienės megztos riešinės.

Pasidžiaugę meškalaukiečių veikla ir rauboniečiai tarėsi apie Lietuvos pensininkų sąjungos Pasvalio bendrijos Raubonių skyriaus įkūrimą. Belieka palinkėti, kad tai išsipildytų. Juk neverta užsidaryti namuose, geriau dažniau susirinkti ir bendrauti. Nes tik šiltas ir jaukus buvimas kartu gydo geriau už daugelį vaistų.


Prieskonių savybės ir jų panaudojimas

Raubonių kaimo bendruomenės ir Pasvalio sveikatos centro organizuojamų sveikatinimo renginių ciklą tesė susitikimas su Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriumi Žilvinu Užkuraičiu. Jis skaitė paskaitą „ Ajurveda: sveikatinančios prieskonių sąvybės ir jų panaudojimas”. „Prieskoniai yra galingi saulės energijos transformatoriai, padedantys išlaikyti gerą sveikatą, puikią nuotaiką ir ilgą gyvenimą” – pradėjo paskaitą lektorius.
Sužinojome kaip vartoti dar ne visiems žinomus prieskonius: kardamoną, anyžių, saldymedį, laukinį salierą, ožragę, juodgrūdę, ciberžolę ir kt. bei susipažinome su gydomosiomis jų sąvybėmis. Visi norintys galėjo įsigyti prieskonių ir patys išbandyti jų poveikį. 


Šiaurietiško vaikščiojimo mokymai

Raubonių kaimo bendruomenė kartu su Pasvalio visuomenės sveikatos biuru surengė šiaurietiško vaikščiojimo mokymus. Grupelė entuziastų vieną spalio mėnesio rytmetį rinkosi prie bendruomenės centro. Mokymus vedė vienas geriausių šios srities specialistų, instruktorius Arūnas Milkus. Jis yra šią vasarą surengto žygio „100 km. pėsčiomis Lietuvos pajūriu” autorius ir vadovas.
Instruktorius pirmiausia papasakojo apie šiaurietišką vaikščiojimą, kuriam reikalingos specialios lazdos. Jis visiems parinko ir pritaikė lazdas.
Pirmuosius pratimus išmokome žingsniuodami rateliu. Jau pramokę apsukome ratą kaimo gatvelėmis. 

Sužinojome kokią naudą žmogaus sveikatai teikia šiaurietiškas vaikščiojimas. Vaikštant su lazdomis atpalaiduojami ir stiprinami tie raumenys, kurie yra užspausti sėdint – tai rankų, pečių, krūtinės, nugaros. Svarbu ir tai, kad šis vaikščiojimas nevargina kojų, o ypač kelio sąnarių. Be to, lazdos suteikia saugumo ir stabilumo jausmą silpniems ir ligotiems žmonėms. Atlikti medicininiai šiaurietiškojo vaikščiojimo tyrimai patvirtino šio sporto naudą įvairaus amžiaus žmonėms, o ypač sergantiems Parkinsono liga, širdies bei kraujagyslių ligomis, osteoporoze, osteochondroze ir kt. Vaikštant su lazdomis sunaudojama 50 % daugiau energijos nei įprastai vaikštant ir į darbą įtraukiama 90 % kūno raumenų masės, todėl stiprinami raumenys, deginami riebalai, gerėja kraujotaka ir nuotaika.
Kaimo bendruomenė pagal projektą yra įsigijusi šiaurietiško vaikščiojimo lazdų, todėl kviečiame rauboniečius susidomėti šią sporto rūšimi ir pradėti mankštintis.


Dviračių žygis „Suk į dešinę”

Liepos 26 dieną, Raubonyse lankėsi dviračių žygio „Suk į dešinę“ dalyviai su premjeru Andriumi Kubiliumi priešakyje. 

Svečius lydėjo Pasvalio rajono savivaldybės meras Gintautas Gegužinskas ir mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas. Prie kultūros namų susirinkusiems rauboniečiams svečius pristatė Seimo narys Antanas Matulas. Jis priminė, kad žygio dalyviai jau antrą kartą užsuka į mūsų kaimą. Pirmą kartą lankėsi 2006 metais. A. Matulas džiaugėsi aktyviomis kaimo bendruomenėmis, kurios pačios imasi iniciatyvos ir tvarko bei gražina kaimus. 
Premjeras A. Kubilius trumpai papasakojo apie žygį ir jo dalyvius, sakė, kad važiuodamas per Aukštaitiją pastebėjo kaip keičiasi kaimai, kad jie labai išgražėjo, pasipuošė gėlynais. Jis pasidžiaugė aktyviais kaimo bendruomenės žmonėmis, o bendruomenės pirmininkei G. Paškevičienei įteikė dovanų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas taip pat pasveikino susirinkusiuosius, palinkėjo visada būti aktyviems, domėtis naujovėmis, nebijoti keistis. Jis sakė, kad ateityje aktyvios bendruomenės per projektinę veiklą pritrauks dar daugiau lėšų į savo kaimus. 
Svečiai, pasidomėję kaip gyvena kaimo žmonės ir palinkėję jiems sėkmės, užėjo į kultūros namus. Pasidžiaugė, kad čia jauku, apžiūrėjo bendrosios praktikos gydytojos kabinetą, bendruomenės patalpas. Žygio dalyviai pasivaišino naminiu sūriu, bandelėmis, gira. Skambant armonikos garsams visi užtraukė liaudies dainą, šoko smagius šokius.
Netrukus sėdę ant dviračių, patraukė toliau – išmynė į kaimyninį Biržų rajoną. 


Susitikimas su Virgilijumi Skirkevičiumi

Raubonių kaimo bendruomenės ir Pasvalio sveikatos centro organizuojamų sveikatinimo renginių ciklą pradėjo susitikimas su garsiu žolininku, farmacininku, liaudies medicinos žinovu, Lietuvos šviesuoliu Virgilijumi Skirkevičiumi. 

„Rytų medicina moko, kad ligas sukelia baimė, pyktis bei pavydas, taip pat – proto bukumas, kai žmogus įsivaizduoja viską žinąs. Reikia nepaliauti stebėtis pasauliu, kuris yra nuostabus ir gražus. Visas ligas reikia pradėti gydyti nuo kirmėlių varymo, tada valyti organizmą.” – sakė jis. 
Kada ir kur rinkti vaistažoles, kokius jų mišinius vartoti, kokiais ciklais juos gerti, kaip pasirinkti vaistažoles pagal žmogaus temperamentą ir konstituciją – daug įdomios ir svarbios informacijos sužinojo paskaitos dalyviai, kuriems susitikimas su žolininku paliko neišdildomą įspūdį. 


„Vario audra 2012“

Birželio 23 dieną Raubonyse prasiautė „Vario audra 2012“.
Iš pačio ryto kaimą žadino pučiamųjų orkestrai, kurie šventiškai pasipuošę žygiavo pagrindine gatve, o prie kultūros namų žiūrovams dovanojo savo koncertines programas. 

Kadangi Joninės – stebuklingas metas, visi praėjo pro žolynais išpuoštus vartelius, kurie simbolizuoja virsmą į kitą vasaros pusę. Tada vandeniu plovėsi rankas, kad visus metus būtų sveiki, stiprūs, žvalūs ir gražūs. 

Joninių dieną surinkti augalai turi didžiausią galią, tad kaip simbolį kiekvienam orkestro vadovui įteikėme gėlę, o autobusus apvainikavome vainikais.

Žiūrovus džiugino ir gerą nuotaiką dovanojo net septyni pučiamųjų orkestrai.


„Rožinio kaspino” autobusėlis Raubonyse

„Rožinio kaspino” autobusėlis, apkeliavęs šimtus atokiausių Lietuvos gyvenviečių, birželio 17 dieną aplankė Raubonių kaimą. 

Gydytojas echoskopu ištyrė net 54 moteris. Džiugu, kad moterys rūpinas savimi ir savo sveikata. Dėkojame projekto „Nedelsk” koordinatoriams, rėmėjams bei projekto globėjai ir iniciatorei Agnei Zuokienei.


„Saula riduolėla” Pasvalyje

Birželio 16 dieną, Pasvalyje, Smegduobių parke tęsėsi folkloro šventė „Saula riduolėla”.
Raubonių kaimo bendruomenės atstovės pristatė aukštaitišką kulinarinį paveldą – virtinius. 
Pasiraitoję rankoves šeimininkės: Regina Tyrilienė, Salvinija Mackutė bei Jolanta Miniauskienė minkė tešlą, raitė virtinius su įvairiausiais įdarais. 

Buvo galima paskanauti virtinių ne tik su visiems įprastais – bulvių, varškės, grybų įdarais, bet ir paragauti įdomesnių – su tarkuotomis bulvėmis bei varške su morkomis.
Visi valgė, gyrė šeimininkes ir kvietė atvažiuoti dar ne kartą.


Knygos pristatymas

Lietingą birželio 1d. popietę, į Genovaitės Jusaitienės knygos „Tavyje esanti šviesa“ pristatymą rinkosi rauboniečiai.
Renginį pradėjo bibliotekininkė Liolita Baranauskienė. Ji pasveikino visus susirinkusiuosius artėjančios Tėvo dienos proga ir trumpai supažindino su šios šventės atsiradimo istorija.
 
Raubonių dienos centro vaikučiai gražiais posmais pasveikino tėvelius.

Moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Lidijos Zagorskienės, visiems tėvams skyrė dainą „Pelėda“.

Pristatydama gerbiamos viešnios, docentės Genovaitės Jusaitienės knygą „Tavyje esanti šviesa“, Salvinija Mackutė perskaitė ištrauką apie didįjį ąžuolą: „Ačiū tau, ąžuole, pasakiau, už tuos namus ir šeimą, kuri išvedė mane į gyvenimą…“

Bibliotekininkė perskaitė autorės žodžius, kuriais ji kreipiasi į skaitytoją: „ Mielas skaitytojau, džiaugiuos, kad atsivertei šį lapą ir kad dar verstumei kelis lapus, kad pakeliautum kartu su manim įdomaus laiko keliais…“ ir pakvietė gerbiamą docentę pasidalinti prisiminimais, kaip gimė mintis išleisti knygą, kas paskatino ją parašyti. 
Autorė prisiminė, kad ją visą gyvenimą lydėjo geri ir nuoširdūs žmonės. Seniau kaime visi padėdavo vieni kitiems bet kokios nelaimės atveju: slaugydavo ir budėdavo prie ligonių, išlydėdavo mirštančius kaimynus, giedodavo laidotuvėse. Jie buvo tikri Lietuvos patriotai. Kraštietis Danielius Mackevičius paskatino prisiminimus apie gyvenimą surašyti į knygą.

Folklorinis ansamblis, vadovaujamas Gražinos Paškevičienės, viešniai skyrė dainas: „Trypė juodbėrėlis“, „Jaunystė“, „Pienė“.

Žodį tarė Pajiešmenių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojas Vidutis Lauraitis. Jis pasveikino visus tėvelius, kurie čia susirinko ir linkėjo gerbti vyrus, juos vertinti. „Neabejotinai didžiausią šviesą skleidžia mamos – jos vakarais seka pasakas, gražiausiais audimo, mezgimo raštais išmargina rankdarbius, jos patys skaniausi barščiai. O tėtis – padrąsina, rūpinasi ir netgi griežtesniu žodžiu stumia pirmyn.“ Jis pasidžiaugė gerbiamos docentės knyga, kuri tai pat skleidžia gėrį ir šviesą.

Mintimis apie šią knygą pasidalino Birutė Simsonienė. Ji sakė: autorė gyveno sunkiai, buvo metas, kai jie, maži vaikai prašė duonos, o mama bučiuodama ramino – laukit, grįš tėvelis, parneš miltų. Liepdavo bėgt į laukus prisiskinti javų varpų, išlukštenti ir suvalgyti. Tačiau vargas nepalaužė užsispyrimo ir noro mokytis.

Kaimo literatė Zita Ranonienė pasveikino visus su artėjančia tėvo diena ir perskaitė eilėraštį, skirtą savo tėveliui. Ji pasidžiaugė gerbiamos docentės knyga, kurioje prisiminimai veda per įvairius istorinius laikotarpius, o nuotraukos, kurių gausu, sugrąžina į senovinę buitį ir net leidžia sekti to meto madas. Zitai didžiausią įspūdį paliko sakinys iš knygos: „Vaikai, žiūrėkit, tiktai mokslas jus gali išvesti į šviesesnį gyvenimą.“ Tokie tikslūs tėčio žodžiai tapo viso docentės gyvenimo moto. Zita, cituodama labai tiksliai parinktus eilėraščius, papasakojo, kaip kiekvienam reikia akių šviesos. Tiek vaikučiams, ieškantiems batų, tiek svajojantiems jaunuoliams, kurių žvilgsnis dažnai krypsta į horizontą, tiek senai močiutei, kuri nori matyti tekančią saulę. Ir kokia tai garbinga profesija – grąžinti žmonėms akių šviesą.

Žodį tarė kaimo šviesuolė Danutė Kauneckienė. Ji išsamiai supažindino su viešnios, gydytojos oftalmologės, docentės ir aktyvios visuomeninės veikėjos Genovaitės Jusaitienės biografija. Tai žmogus, branginantis gyvenimą ir prasmingai jį išgyvenusi – apibūdino ji.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė padėkojo knygos autorei už apsilankymą, palinkėjo jai sveikatos, kūrybinės energijos, toliau skleisti savo dvasinę šviesą visiems žmonėms ir įteikė gėlių puokštę.
Gerbiamai viešniai padėkojo Raubonių bendruomenės pirmininkė Gražina Paškevičienė.

Po renginio knygos autorė su visais šiltai bendravo ir dalino autografus. 


Svečiuose norvegai

Paskutinę pavasario dieną kaimą aplankė bičiulė norvegė Inger Bekkevik ir ją lydintys asmenys. Svečius pasitiko Saločių seniūnas Algimantas Mašalas ir kaimo bendruomenės pirmininkė Gražina Paškevičienė. Daug dėmesio skirianti vaikams viešnia pirmiausia nuėjo į vaikų dienos centrą. 

Ten apžiūrėjo vaikų darbelius, pasidžiaugė jų kūrybiškumu, išmone, pasigrožėjo centro atidarymo proga pasodinta eglute, pabendravo bei pasikalbėjo su vaikais ir jaunimu.

Kultūros namuose svečius sutiko kaimo bendruomenės taryba ir jaunieji saviveiklininkai, kurie parengė viešniai mini koncertą. Dienos centro vadovė Kristina Kondrotienė pasveikino Inger Bekekvik ir įteikė jai vaikų sukurtą knygelę su jų užrašytais palinkėjimais norvegų kalba. Kartu su vaikais Kristina sukūrė sagę, vėrinį bei auskarus, kuriuos taip pat įteikė viešniai. 

Po gražių palinkėjimų ir padėkos, vaikai norvegų dovanotais pučiamaisiais instrumentais sugrojo porą kūrinukų.

Kadangi ponia Inger nedalyvavo kaimo bendruomenės organizuotame „Padėkos vakare“, jai buvo įteikta padėka ir dovana bei skirta daina.
 
O viešnios garbei surengtą koncertą užbaigė muzikinis duetas Marius Zagorskis (klavišiniai) ir Žygintas Simsonas (trombonas). 

Inger dėkojo už šiltą ir gražų priėmimą ir įteikė vaikų dienos centrui 2000 norvegijos kronų, tris dviračius. Kaimo bendruomenei paliko 30 maišų labdaros. Vėliau svečiai buvo pakviesti prie vaišių stalo. Pasivaišinę išvyko į gerumo vizitus kitose rajono kaimų bendruomenėse.


„Saula riduolėla” Joniškėlyje

Tradicinis folkloro festivalis „Saula riduolėla” šiemet prasidėjo Joniškėlyje Karpių dvare. 
Vakarą pradėjo garsi liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė. Savo dainomis ir pasakojimais ji pakerėjo publiką. Visi mielai padėjo jai dainuoti dainas, giedoti sutartines. 

Programoje dalyvavo Raubonių skyriaus folkloro ansamblis „Tatula”, Joniškėlio skyriaus folkloro ansamblis „Abrūsėlis”. Šventę linksmai pabaigė Pasvalio kultūros centro folkloro ansamblis „Rags”.


Koncertas skirtas Motinos dienai

Šiltą ir gražią gegužės 4 dienos popietę Raubonių kultūros namuose įvyko koncertas, skirtas Motinos dienai ir pakartotinis ataskaitinis – rinkiminis bendruomenės susirinkimas.

Žiūrovų akį džiugino gražiai papuošta scena: besišypsanti saulutė, margaspalviai skėčiai, stilizuoti paukščiai ir pavasarinių gėlių puokštės. Tai – vaiko dienos centro vadovės Kristinos Kondrotienės kūrybinis darbas. 
Koncertą, skirtą Motinos dienai, vedė gimnazistės Daiva Rupulevičiūtė ir Indrė Mikolaitytė. Jos pakvietė į sceną Raubonių dienos centro vaikus.
 
Jų nuoširdūs žodžiai, dainos bei šypsenos pavergė visus žiūrovus ir palietė kiekvienos mamytės širdį. 
Solistas Lukas Simsonas padainavo dvi dainas. Skambant dainai „Mamos suknelė“ plojo visa salė. 

Po pasirodymo vaikai nuskubėjo sveikinti mamyčių ir močiučių.
Koncertą tęsė Raubonių kultūros namų saviveiklininkai, vadovaujami Lidijos Zagorskienės ir Gražinos Paškevičienės. 
 
Buvo sudainuotos pačios gražiausios dainos, padeklamuotos eilės, skirtos mamoms, 

Suvaidinta intermedija. 

Po šventinio koncerto vyko pakartotinis Raubonių kaimo bendruomenės ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas. Buvo patvirtintos metinės ataskaitos ir išrinkti nauji Tarybos nariai, bendruomenės pirmininkė, finansininkė bei revizorius.


Ataskaitinis rinkiminis susirinkimas

Balandžio 14 d., šeštadienį, vyko Raubonių kaimo bendruomenės visuotinis ataskaitinis – rinkiminis susirinkimas. Susirinkime dalyvavo ir į aktualius klausimus atsakė kviestiniai svečiai: Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas, UAB „Pasvalio vandenys“ atstovas Algimantas Mataitis, Pasvalio r. policijos komisariato tyrėja Vitalija Astrauskienė bei Saločių seniūnijos seniūnas Algimantas Mašalas.

Metines ataskaitas pateikė: bendruomenės pirmininkas Petras Uzėla, bendruomenės finansininkė Aldona Jankauskienė, bendruomenės revizorė Regina Tyrilienė. Su rengiamais ir vykdomais projektais supažindino tarybos narė Gražina Paškevičienė. 

Labai gaila, kad į susirinkimą neatėjo nė pusė bendruomenės narių, nebuvo kvorumo, dėl to nebuvo patvirtintos ataskaitos bei išrinkta nauja bendruomenės Taryba. Sutarta pakartotinį susirinkimą kviesti po trijų savaičių, gegužės 4 d.
Gerą nuotaiką ir puikų koncertą visiems susirinkimo dalyviams dovanojo Pajiešmenių bendruomenės pučiamųjų orkestras. 

Pertraukos metu nuoširdžias dainas atliko Paulina ir Viktorija. 

Po susirinkimo visi linksminosi smagioje vakaronėje. Netrūko linksmų šokių, skambių dainų ir smagių atrakcionų.


Gyventojų sueiga

Kovo 9 dieną Raubonyse vyko kaimo gyventojų sueiga. Sueigą pradėjo kultūros namų administratorė Gražina Paškevičienė, kuri visus pasveikino artėjančios kovo 11–osios, Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Sveikinimo žodį tarė ir Saločių seniūnas Algimantas Mašalas. Pasveikinęs su pavasariu ir kovo 11-ąja, viena iškiliausių Tautos švenčių, jis visus pakvietė sugiedoti Tautišką giesmę.
Seniūnas susirinkusiems pateikė išsamią 2011 metų veiklos ataskaitą, bei padėkojo Raubonių seniūnaitijos seniūnaitei Stasei Vaitiekūnienei už nuoširdų triūsą.

Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Povilas Balčiūnas taip pat pasveikino rauboniečius su švente, palinkėjo būti vertiems šios Laisvės, didžiuotis savo Valstybe ir būti vieningiems. P. Balčiūnas pateikė įvairios svarbios informacijos, atsakė į gyventojų klausimus bei pažadėjo padėti išspręsti problemas. 

Pasvalio muzikos mokyklos akordeonų orkestras, vadovaujamas Elonos Rodžienės visiems dovanojo nuostabų koncertą. Akordeonų muzika, lyriškos ir svajingos melodijos užbūrė ne vieną.

Sueigos metu buvo renkamas ir Raubonių seniūnaitijos seniūnaitis. Savo kandidatūras į seniūnaičio pareigas buvo iškėlusios trys raubonietės: Jūratė Svirplienė, Vaida Balčiūnienė ir Nijolė Ranonienė. Pasibaigus balsavimo laikui, seniūnas pranešė rinkimų rezultatus. Paaiškėjo, kad daugiausiai balsų surinko N. Ranonienė. Seniūnas naujai išrinktai seniūnaitei įteikė gėlių ir kalendorių.


Kompiuterinio raštingumo kursai

Vasario 24 dieną baigėsi tris mėnesius trukę kompiuterinio raštingumo mokymai pagal projektą “Kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymas”, kurį parengė Pasvalio pedagogų švietimo skyrius. Mokymuose, vykusiuose Pajiešmenių pagrindinėje mokykloje, dalyvavo jau antroji rauboniečių grupė.

Mokymus vedė mokytoja Violeta Lazickienė. Dalyvavusieji džiaugėsi, kad sužinojo daug naujo apie informacines technologijas, išmoko gerai naudotis kompiuteriu. Dėkojo mokytojai už išsamius ir naudingus mokymus. 
Visų mokymus baigusių rauboniečių vardu dėkojame projekto koordinatorei Gražinai Sakalauskienei, Pasvalio pedagogų švietimo skyriaus specialistei metodininkei už galimybę mokytis ir tobulėti. 
Taip pat dėkojame Pajiešmenių pagrindinės mokyklos direktoriui Ervydui Macaičiui už sudarytas sąlygas naudotis mokyklos kompiuterių klase.

Leave Your Comment

Socialiniai tinklai

Draugystės g. 2, Raubonių k., LT-39447 Pasvalio r.

Draugystės g. 2, Raubonių k., Pasvalio r.

Visos teisės saugomos 2009-2024 © Raubonių kaimo bendruomenė