Įgyvendintas projektas „Stiprinkime psichinę sveikatą 4“

Įgyvendintas projektas „Stiprinkime psichinę sveikatą 4“

Raubonių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Stiprinkime psichinę sveikatą 4“, kuris finansuojamas Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Projektu bendruomenė tęsia psichinės sveikatos stiprinimo ciklą, kurio metu vyko garso ir meno terapijos užsiėmimai. Dalyviai sužinojo, kas padeda suvaldyti stresą, kaip galima nuraminti protą, atpalaiduoti kūne slypinčias įtampas, sąstingį. Muzikos terapijos metu, skambant gongams ir Tibeto dubenims, susistygavo organizmo veikla, sustiprėjo imunitetas. Meno terapijos metu dalyviai piešė pagal neurografikos metodą ir darė monotipijas. Monotipija – tai plokščiaspaudė technika, kuria išgaunamas antspaudas. „Monotipija“ reiškia vienas. Tai apibūdina šio atspaudo unikalumą – nors atspaudimui naudojamas tas pats piešinys, kaskart gaunamas vis kitoks paveikslas, visada sekantis antspaudas bus skirtingas. Niekada negalite nuspėti, koks bus rezultatas. Buvo įdomu ir naudinga, nes meno terapija skirta išlaisvinti  stresinei energijai ir jos nukreipimui emocinėms problemoms spręsti. Garso ir meno terapijos užsiėmimai teikia didžiulę naudą. Tai efektyvi saviraiškos ir meditacijos forma, išlaisvinanti susikaupusias neigiamas emocijas. Kūrybos procesas teikia nusiraminimą, susikaupimą.

Vėliau vyko dailės terapijos užsiėmimai, kuriuose išbandytas meninis taškavimas ir piešimas pagal skaičius. Meninis taškavimas – labai įtraukianti veikla, nereikalaujanti ypatingų meninių gebėjimų. Viso proceso tikslas – leisti nurimti mintims ir atsiskleisti fantazijai.  Šioje nuostabioje meditacijoje, dominuoja grožio ir pusiausvyros dėsniai. Piešimas pagal skaičius – kitas labai įtraukiantis bei ilgai užtrunkantis procesas. Šio darbo rezultatų dar teks palaukti, juos pamatysime tik kai bus pabaigti ir nupiešti darbai.

Po užsiėmimų buvo skiriamas laikas aptarti įspūdžius, įvertinti rezultatus, pasidžiaugti pokyčiais, savo ir kitų pasiekimais, ramiai pabendrauti prie arbatos puodelio, kad laikas, praleistas kartu, padovanotų kuo geriausias emocijas.

Projektas paskatino draugiškus įvairių amžiaus grupių žmonių tarpusavio santykius, padėjo sustiprinti psichinę bendruomenės gyventojų sveikatą ir palaikyti gerą savijautą.

Nuotraukų galerija:

Ankstesnis Advento šviesos šventė „Sugrįžtuvės“

Socialiniai tinklai

Draugystės g. 2, Raubonių k., LT-39447 Pasvalio r.

Draugystės g. 2, Raubonių k., Pasvalio r.

Visos teisės saugomos 2009-2024 © Raubonių kaimo bendruomenė