Kelionė į Rokiškio kraštą

Kelionė į Rokiškio kraštą

Raubonių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Bendraukime, keliaukime, pažinkime“, kuris buvo finansuotas Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.4 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ Pasvalio rajono savivaldybėje programos lėšomis. Siekiant paskatinti kultūrinę bei švietėjišką veiklą ir bendruomenių narių sutelktumą, buvo suorganizuota kelionė į Rokiškio kraštą. Raubonių, Saločių, Puškonių, Žilpamūšio ir Škilinpamūšio bendruomenės išvyko pasižiūrėti, kaip gyvena kitų rajonų bendruomenės ir pasisemti gerosios patirties.

Kelionė prasidėjo Rokiškio krašto muziejaus ir bažnyčios aplankymu, po to pasigrožėjome tapytų langinių gatve.

Bajorų bendruomenėje sužavėjo energingos, žaismingos, kūrybingos moterys, pilnos nerealių idėjų ir sumanymų. Iš netikėčiausių daiktų sukurtos lėlės atgijo sumaniose rankose ir pasakojo savo istorijas. O kokia gausi lėlių kolekcija! Jei važiuosite pro šalį, būtinai užsukite į „Lėlių namus“, ten gyvena pasakos.


Juodupė pasitiko žaismingais ir spalvotais inkiliukais, tapytomis namų sienomis, o bendruomenės pirmininkas papasakojo apie vykdomus projektus, kultūros namų renovaciją, ateities planus.


Ilzenbergo dvare gidė išvedžiojo visais parko takeliais. Kur gyvena čiurliai? Kur dienoja šikšnosparniai? Kokie vabalai gyvena sename medyje? Kaip atrodytų Stelmužės ąžuolo pjūvis? Kur pradingo šeimininko žąsys? Ką mena 500 metų senumo ąžuolas? Daug smagių pasakojimų išgirdome… Sužinojome apie čia veikiantį biodinaminį žemės ūkį, susipažindinme su vietos istorija. Buvo gera grožėtis išpuoselėtu parku, subtiliomis skulptūromis, gražuoliais ežerais ir Meilės sala, į kurią nuėjus mediniu tiltu, ąžuolui pašnibždėjome meilės priesaikas. O viską vainikavo šviežiausių ir skaniausių dvaro produktų degustacija.

Pasisėmę įspūdžių ir gerosios patirties, lydimi puikios nuotaikos grįžome namo.

NUOTRAUKŲ GALERIJA:

Ankstesnis Raubonyse – garbingas jubiliejus

Socialiniai tinklai

Draugystės g. 2, Raubonių k., LT-39447 Pasvalio r.

Draugystės g. 2, Raubonių k., Pasvalio r.

Visos teisės saugomos 2009-2024 © Raubonių kaimo bendruomenė