Sėkmingai įgyvendintas projektas

Sėkmingai įgyvendintas projektas

Raubonių kaimo bendruomenė įgyvendino projektą „Partnerystės įgūdžiai puoselėjant krašto tradicijas ir papročius“. Projektas finansuotas iš Pasvalio rajono VVG vietos plėtros strategijos priemonės „Partnerystės įgūdžių plėtojimas, savanorystės skatinimas” ir Pasvalio rajono savivaldybės lėšų. Projekto tikslas: išsaugant ir puoselėjant krašto kultūrines tradicijas skatinti partnerystę ir stiprinti bendruomeniškumą. Projekto įgyvendinimo metu vyko šios veiklos: surengta 1 kraštotyrinė ekspedicija, surengti 8 edukaciniai užsiėmimai, surengti 4 tradiciniai renginiai, parengta 1 bendra programa,  sukurtas 1 videofilmas. Projekto partneris – Namišių krašto bendruomenė. Džiugu, kad atsirado galimybė vėl bendradarbiauti rengiant ir įgyvendinant projektą. Bendruomenės yra sukaupusios panašią patirtį etnokultūros srityje, abi turi folkloro ansamblius, kurie puoselėja aukštaitiškus papročius ir krašto tradicijas. Abu kolektyvai yra dalyvavę ne vienoje šventėje. Tad buvo ko pasimokyti vieniems iš kitų. Pirmiausia buvo surengta ekspedicija ir užrašytos krašto tradicijos bei papročiai. Per 2022 ir 2023 metus įvyko keturi edukaciniai užsiėmimai „Pasidainavimai“. Užsiėmimų moderatorė – etnomuzikologė Lina Vilienė. Užsiėmimuose dalyvavo folkloro ansambliai „Tatula“, „Gaspadoriai“ ir „Rags“, Gulbinų etnografinis ansamblis.

Akimirka iš pasidainavimų. / L.Simsono nuotr.

Edukacinius užsiėmimus „Šiaudinių žaisliukų gamyba“ bei „Suktuko rišimas ir juostos vijimas“ vedė tautodailininkė Loreta Lichtarovičienė. Loreta mums papasakojo apie savo šeimos Kalėdinių „saulalių“ rišimo tradiciją ir visi kartu surišome bendrą „saulalą“, kuri papuošė advento šviesos šventę „Sugrįžtuves“. Paskui vyko užsiėmimai „Šiaudinio sodo rišimas“ ir „Medinių skrynių raštai“. Juos vedė tautodailininkė Rūta Stonkienė. Edukacinių užsiėmimų metu sukurti darbai papuošė tradicinius renginius: advento šviesos šventę „Sugrįžtuvės“, Rasos šventę, Rugiapjūtės pabaigtuves, kurios vyko Raubonyse. Taip pat Jurgines, vykusias Namišiuose

Rasos šventė Raubonyse. / L. Simsono nuotr.

Tokiais projektais stiprinamas bendruomeniškumas, į veiklas įtraukiami vietos gyventojai, dalinamasi patirtimi ir mokomasi vieniems su kitų, puoselėjamos krašto tradicijos ir papročiai. Labai smagu, kad projekto įgyvendinimas sutapo su Aukštaitijos metais, kurie buvo paskelbti 2023 metais.

Projekto metu parengta bendra programa „Tas mūsų kraštą gražums, a jo dainų skambums“ bus parodyta tradiciniuose abiejų bendruomenių 2024 metų renginiuose. Taip bus tęsiamas bendradarbiavimas ir stiprinami partnerystės įgūdžiai.

Nuotraukų galerija:

Ankstesnis Netektis: mirė kraštietė Nelė Gricienė-Narbutaitė

Socialiniai tinklai

Draugystės g. 2, Raubonių k., LT-39447 Pasvalio r.

Draugystės g. 2, Raubonių k., Pasvalio r.

Visos teisės saugomos 2009-2024 © Raubonių kaimo bendruomenė