Užsiėmimas „Vytinės juostos ir latviškų suktukų audimas“

Užsiėmimas „Vytinės juostos ir latviškų suktukų audimas“

Raubonių kaimo bendruomenė toliau įgyvendina projektą „Partnerystės įgūdžiai puoselėjant krašto tradicijas ir papročius“. Projektas finansuojamas iš Pasvalio rajono VVG vietos plėtros strategijos priemonės “Partnerystės įgūdžių plėtojimas, savanorystės skatinimas”. Projekto tikslas: išsaugant ir puoselėjant krašto kultūrines tradicijas skatinti partnerystę ir stiprinti bendruomeniškumą.

Džiaugiamės, kad turime galimybę prisiliesti prie krašto tradicijų, papročių, įdomių edukacinių užsiėmimų. Šeštadienį, vasario 18 dieną, susirinkome į užsiėmimą „Vytinės juostos ir latviškų suktukų audimas“, kurį vedė tautodailininkė Loreta Lichtarovičienė. Buvo labai įdomu sužinoti nuo kada Lietuvoje buvo vejamos juostos, kuriam regionui būdingas šis audimo būdas ir daug kitų dalykų. Šios juostos vejamos „burtukių“ pagalba. Ir iš tiesų vyko burtai – keletas valandų ir pagaminome daug gražių Latviškų suktukų, kurie papuoš tradicinių renginių erdves ir scenas. Bus proga pasigrožėti ir pasidžiaugti visiems!

Projekto įgyvendinimo metu dar vyks šios veiklos: bus surengti 4 edukaciniai užsiėmimai, 3 tradiciniai renginiai. Įgyvendinant projektą bus parengta visų projekto dalyvių bendra programa „Tas mūsų kraštą gražums, a jo dainų skambums“, sukurtas 1 videofilmas. Džiaugiamės atsiradusia galimybe puoselėti krašto tradicijas, dalintis gerąją patirtimi, plėtoti partnerystės įgūdžius, pasimokyti vieniems iš kitų.

Kas nespėjote, visada galite prisijungti vėliau! Sekantis edukacinis užsiėmimas „Pasidainavimai su etnomuzikologe Lina Viliene“ įvyks kovo 26 dieną.

Sekite informaciją!

GS Logo Slider: The shortcode with the ID of 64 was not found.

Nuotraukų galerija:

Ankstesnis Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Socialiniai tinklai

Draugystės g. 2, Raubonių k., LT-39447 Pasvalio r.

Draugystės g. 2, Raubonių k., Pasvalio r.

Visos teisės saugomos 2009-2024 © Raubonių kaimo bendruomenė