Šiaudinių žaisliukų gamyba

Šiaudinių žaisliukų gamyba

Dėkojame visiems, atėjusiems į edukacinį užsiėmimą „Šiaudinių žaisliukų gamyba“, kurį vedė tautodailininkė Loreta Lichtarovičienė. Buvo įdomu sužinoti, kaipgi gimsta tokie mieli ir gražūs artėjančių švenčių papuošalai – šiaudiniai žaisliukai? Sekdami nuodugniais Loretos nurodymais ir patarimais, pabandėme surišti savo žaisliuką. Visus užbūrė kruopštumo reikalaujantis darbas, net buvo sunku patikėti, kad taip puikiai pavyko padaryti žaisliukus, kuriais papuošime kalėdinę eglutę.

Vėliau Loreta mums papasakojo apie savo šeimos Kalėdinių „saulalių“ rišimo tradiciją ir visi kartu surišome bendrą „saulalą“, kuri papuoš artėjančią advento šviesos šventę „Sugrįžtuves“. Nuo tada jau lauksime sugrįžtančios saulutės.

Džiaugiamės, kad turime galimybę prisiliesti prie krašto tradicijų, papročių, įdomių senovinių užsiėmimų, nes Raubonių kaimo bendruomenė įgyvendina projektą „Partnerystės įgūdžiai puoselėjant krašto tradicijas ir papročius“. Projektas finansuojamas iš Pasvalio rajono VVG vietos plėtros strategijos priemonės “Partnerystės įgūdžių plėtojimas, savanorystės skatinimas”. Projekto tikslas: išsaugant ir puoselėjant krašto kultūrines tradicijas skatinti partnerystę ir stiprinti bendruomeniškumą. Projekto įgyvendinimo metu planuojamos šios veiklos: surengta 1 kraštotyrinė ekspedicija, surengti 8 edukaciniai užsiėmimai, surengti 4 tradiciniai renginiai, parengta 1 bendra programa, sukurtas 1 videofilmas. Džiaugiamės atsiradusia galimybe puoselėti krašto tradicijas, dalintis gerąją patirtimi, plėtoti partnerystės įgūdžius, pasimokyti vieniems iš kitų. Įgyvendinant projektą bus parengta ir bendra programa „Tas mūsų kraštą gražums, a jo dainų skambums“.

Kas nespėjote, visada galite prisijungti vėliau! Sekantis edukacinis užsiėmimas „Suktuko rišimas ir juostos vijimas“ įvyks ateinančiais 2023 metais, vasario mėnesį. Sekite informaciją!

Nuotraukų galerja:

Ankstesnis Pasidainavimai

Socialiniai tinklai

Draugystės g. 2, Raubonių k., LT-39447 Pasvalio r.

Draugystės g. 2, Raubonių k., Pasvalio r.

Visos teisės saugomos 2009-2024 © Raubonių kaimo bendruomenė